• In English
 • Мінсоцполітики розпочинає прийом документів для надання субвенції на створення служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 23 квітня 2021 року о 11:08

  Мінсоцполітики розпочинає прийом документів від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою надання їм субвенції з державного бюджету відповідно до постанови Уряду від 21 квітня 2021 № 398 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

  Для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень.

  За рахунок субвенції можуть бути створені наступні види спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: притулки, денні центри (з кризовими кімнатами для цілодобового перебування або без кризових кімнат), консультативні служби. Також передбачено придбання автомобілів для мобільних бригад, які створені при притулках.

  «Ми провели велику роботу з усіма регіонами, коли з’ясовували, які спеціалізовані служби у них створені, які з них справді працюють, у яких службах потреба людей є найбільшою. Зараз важливо, щоб кожна громада вірно оцінила потребу мешканців у таких службах, власні можливості їх створити та забезпечити подальшу роботу», - зазначила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

  Питання розширення мережі спеціалізованих служб є пріоритетним для Мінсоцполітики, його реалізація дасть можливість охопити якісними, доступними та своєчасними соціальними послугами людей, які постраждали від домашнього насильства: забезпечити безпечне тимчасове цілодобове перебування постраждалих, надання психологічних, соціально-побутових, медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу до людини.

  Документи приймаються до розгляду протягом 30 робочих днів з моменту оприлюднення постанови.