• In English
 • Голова НАДС: Впровадження нових умов оплати праці в пілотних державних органах розпочнеться у 2022 році

  Під час наради з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем Голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина розповіла про головні аспекти реформи оплати праці державних службовців.

  Зокрема, мова йшла про експериментальний проект щодо запровадження системи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад. Пілот триватиме протягом 2021-2022 років. Його учасниками стали НАДС з територіальними органами, Секретаріат Кабінету Міністрів України, Міністерство фінансів та Міністерство цифрової трансформації.

  «Реформа оплати праці – єдиний спосіб зробити заробітні плати державних службовців прозорими, справедливими та конкурентними. Що нам вже вдалося зробити? Протягом лютого-березня в органах-учасниках пілотного проекту проведено класифікацію посад державної служби. Наступний крок – співставлення рівня оплати праці на державній службі та у ринковому секторі. На основі такого співставлення будуть розроблені грейди та модель наближення рівня оплати праці державних службовців органів, які є учасниками експериментального проекту, до ринкового», - зазначила Наталія Алюшина.

  Також Голова НАДС розповіла, що впровадження нових умов оплати праці в пілотних державних органах розпочнеться у 2022 році. А після успішного пілотування у 2023 році заплановано поширення апробованої моделі на всі державні органи України.

  Очікується, що за підсумками реформи вдасться провести класифікацію усіх посад державної служби, узгодити розміри оплати праці державних службовців з ринковим рівнем на основі щорічних досліджень рівня оплати праці у приватному секторі. Важливим також є те, що всі державні органи мають стати частиною єдиної системи класифікації та оплати праці, в якій основна фіксована частина заробітної плати державних службовців становить не менше 70%.

  Більше про реформу оплати праці для державних службовців читайте /за посиланням/.