• In English
 • Мінсоцполітики разом зі Структурою ООН Жінки в Україні розпочинає впровадження другої фази проекту „Розбудова демократичного, мирного та гендерно рівноправного суспільства в Україніˮ
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 09 липня 2021 року о 13:12


  9 липня 2021 року заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук, голова Національної соціальної сервісної служби Владислав Машкін та керівник Офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова підписали План спільної діяльності Мінсоцполітики, Нацсоцслужби та Структури ООН Жінки в Україні в межах проекту міжнародної технічної допомоги „Розбудова демократичного, мирного та гендерно рівноправного суспільства в Україні – Фаза ІІˮ.

  Проект спрямований на розширення участі жінок у процесах розбудови миру в Україні на всіх рівнях.

  У центрі уваги проекту – участь жінок та жіночих організацій у процесах запобігання та розв’язання конфліктів та постконфліктному відновленні.

  Присутність жінок за столом мирних переговорів сприяє налагодженню більш тривалого миру, оскільки завдяки їхнім зусиллям домовленості виходять за межі території влади, враховуючи потреби різних груп жінок і чоловіків.

  Мирні процеси за участі жінок у якості свідків, підписантів, посередниць та учасниць перемовин продемонстрували 20% збільшення ймовірності укладення мирної угоди, що тривала б довше 2 років, та на 35% – мирних угод, тривалістю 15 років.

  Важливою частиною проекту є моніторинг виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ, яка стала відправною точкою людиноцентричного підходу у безпеці та обороні.

  У 2021 рік Україна увійшла з другим Національним планом дій з виконання резолюції. Мінсоцполітики, як головний розробник Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпекаˮ на період до 2025 року, активно співпрацювало з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики, центральними та місцевими органами виконавчої влади, міжнародними та громадськими організаціями, зокрема, Структурою ООН Жінки в Україні. Розробленню документа передувало проведення консультацій у 9-ти областях України, підтриманими Структурою ООН Жінки.

  Основна особливість документа – орієнтованість на результат. Його ефективність буде оцінюватись за 54-ма показниками плану проведення моніторингу. Інтегрованим показником, що буде свідчити про успішність документа в цілому, є місце України в Індексі ООН із становища жінок, миру і безпеки. На сьогодні Україна посідає 105 місце із 167 країн світу.

  Реалізація проекту допоможе ефективно досягати стратегічних цілей, визначених Національним планом дій, враховуючи результати системного та постійного аналізу статистичних даних та інших джерел стосовно становища цільових груп, які охоплює документ.