• In English
 • Мінсоцполітики: Моніторингова група провела зустріч з дипломатичним представництвом України в Італії
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 26 квітня 2022 року о 20:14

  26 квітня 2022 року моніторинговою групою проведено робочу зустріч з представниками Посольства України в Італії під головуванням Надзвичайного і Повноважного Посла України в Італійській Республіці Ярослава Мельника.

  У нараді взяли участь представники посольства та генеральних консульств у Неаполі та Мілані.

  В ході зустрічі представники посольства в Італії запевнили, що не звааючи на розбіжності в законодавстві України та Італії, підходи до забезпечення прав дітей залишаються єдиними, це:

  - неможливість розлучення з законними представниками та між собою дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з дитячими будинками сімейного типу, прийомними сім’ями, з опікунами, піклувальниками, а також організованими групами;

  - неможливість призначення італійського опікуна у разі, якщо в Україні такий уже призначений;

  - дотримання положень українського законодавства під час міжнародного усиновлення і зупинка такого на час війни в Україні;

  - взаємообмін інформацією щодо дітей, які перемістились на територію Італії та були внесені до відповідних реєстрів італійською стороною.

  Представники посольства повідомили, що для забезпечення прав дітей з України в Італії долучаються різні державні органи та громадські і міжнародні організації, українські діти в Італії мають такі ж права, як і діти з Євросоюзу: навчання, проживання, медицина.

  Водночас посольством було озвучено проблему підтвердження родинних зв’язків при визначенні опікуна дитині, якщо вона прибула до Італійської Республіки без супроводу одного з батьків. Українська сторона повідомила, що надасть механізми вирішення цієї проблеми, які вже визначені законодавством України.

  Крім того, учасниками зустрічі було підтримано необхідність підписання Меморандуму про співпрацю у сфері захисту прав дітей в умовах воєнного стану та створення україно-італійського координаційного штабу для узгодження позицій при прийнятті рішення щодо забезпечення прав дітей за підтримки Представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).