• In English
 • Мінсоцполітики: 19 дітей з вразливих категорій віком до 5 років з різними захворюваннями пройдуть обстеження та реабілітацію у Литві
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 25 травня 2022 року о 21:33

  Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час візиту до Литви здійснила моніторинг розміщення та умов перебування 19 дітей з Харківського будинку дитини. Це діти віком від 0 до 5 років, які мають різні захворювання та були переміщені до Литви для обстеження та реабілітації під патронатом міністрів соціальної політики України та Литви.

  Вони мають ментальні порушення, розлади аутичного спектру, мікроцефілію, гідоцефалію, синдром Дауна, когнітивні порушення, затримки психомоторного розвитку. Діти з початком воєнних дій були переміщені з Харкова до Івано-Франківської області.

  «Під час візиту до Івано-Франківської області для моніторингу задоволення потреб переміщених людей я побачила, що у цих дітей через стан здоров’я є потреба в інших умовах перебування. І почала шукати можливості забезпечити для них такі умови. В тому числі, запитувала «соціальних» міністрів країн-партнерів. Моніка Навіцкене відгукнулась одразу, знайшла реабілітаційний заклад, де дітей не просто можуть розмістити та забезпечити догляд, але також проведуть обстеження і, за показаннями, реабілітацію.

  Зараз, як ніколи, яскраво видно щирих та небайдужих людей, які готові прийти на допомогу, об’єднуватись та координувати дії, як глобально, так і в кожному окремому випадку, допомагати конкретній людині або дитині. І це таке сильне відчуття людяності, яке не залежить від посад, і єдності, яке дає надію на те, що ми всі разом зробимо світ кращим», - прокоментувала Марина Лазебна.

  В результаті, діти разом з 5 супроводжуючими особами були переміщені до реабілітаційного закладу в місті Каунас, де вони забезпечені найкращими умовами перебування, потреби дітей задоволені, в тому числі потреби у необхідних медичних послугах.