• In English
  • Мінрегіон знову в Ужгороді. Ключові питання - розвиток транскордонного співробітництва

    Від критики і нарікань на існуючу ситуацію до синергії зусиль всіх і конкретних дій кожного, які змінять те, що викликає невдоволення. Це простий і чи не єдиний спосіб вибудувати гідне життя для людей в кожному селі, селищі, місті, регіоні, країні. Більше того - це мирний шлях подолання зовнішньої агресії проти українського народу і територіальної цілісності України. Про це в ході робочого візиту на Закарпаття сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

    В Ужгороді сьогодні зібралося поважне представництво для того, щоб «звірити годинники» і оновити план дій в контексті транскордонного співробітництва, яке є важливим для розвитку прикордонних територій, а також фактором реалізації євроінтеграційних прагнень України. Мінрегіон згуртував довкола стратегічної сесії «Транскордонне співробітництво: досягнення та виклики» представників виконавчої влади та місцевого самоврядування прикордонних регіонів України, агенцій регіонального розвитку, громадських спільнот.

    «Забезпечити ефективний місцевий та регіональний розвиток - ось основне завдання ключової реформи в країні, реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Це є стратегічна ціль, яка не стоїть десь під руками і її просто не візьмеш. Але ця ціль є досяжною, якщо ми не будемо боятися рухатися до неї і не будемо своїми страхами перед змінами чинити собі перепони. Без рішучого поступу реформи місцевого самоврядування говорити про серйозні зрушення у розвитку транскордонного співробітництва не доведеться. Все взаємопов’язано. Тому маємо сьогодні спільно окреслити відправну точку і досяжні дистанції, до яких маємо рухатися», - сказав в ході стратегічної сесії В’ячеслав Негода.

    На зібранні говоритимуть про сучасні тенденції та програми транскордонного співробітництва, окрема увага буде приділена ролі громадянського суспільства у розвитку транскордонного співробітництва.