• In English
 • Мінрегіон: Законопроект щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування буде зареєстровано в травні

  22 квітня за участі Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова та під головуванням Київського міського голови та голови АМУ Віталія Кличка відбулось засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України». У засіданні взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та голови регіональних відділів АМУ.

  Під час зустрічі Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов презентував концепцію законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування». Учасники обговорили різні аспекти концепції та підтримали пропозиції Мінрегіону.

  «Розробка концепції реформування державного регулювання у сфері містобудування є результатом тісної співпраці та порозуміння між усіма учасниками цієї важливої реформи. Станом на сьогодні найголовніше питання реформи – це швидкість та злагодженість дій, на які ми очікуємо від профільного Комітету та органів місцевого самоврядування, а також забезпечення законодавчого підґрунтя, зокрема, реєстрація законопроекту та його якнайшвидше прийняття», — наголосив Олексій Чернишов.

  Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко запевнив, що для того, щоб забезпечити прийняття законопроекту в першому читанні в червні 2021 року, проект Закону буде зареєстрований у ВРУ в травні.

  Голова АМУ Віталій Кличко наголосив на важливості ролі місцевого самоврядування у сфері містобудування.

  «Місцеве самоврядування є відповідальним за раціональне зонування територій, створення соціальної, інженерної і транспортної інфраструктури, збереження культурної спадщини та забезпечення самобутності у розвитку населених пунктів. Задля забезпечення ефективного розвитку міст, селищ та сіл, покращення місцевого економічного клімату та захисту громадян від порушень їх економічних прав, громади повинні мати ефективні інструменти планування, організації та контролю у містобудуванні», – підкреслив Віталій Кличко.

  Міністр Олексій Чернишов висловив подяку присутнім за конструктивний діалог та співпрацю та підкреслив ключову роль органів місцевого самоврядування у реалізації містобудівного контролю.