З 1 серпня 2019 року в дію вступили нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування підприємств торгівлі. Відповідно до них, знято обмеження щодо можливої висоти торговельних залів, які проектуються в супермаркетах, магазинах, ринках та інших підприємствах торгівлі при їх новому будівництві або реконструкції.
Це дасть можливість підприємцям будувати сучасні та цікаві об’єкти без прив’язки до висоти стель, а відвідувачам – отримувати торговельні послуги в більш сучасних та комфортних приміщеннях.
«Ще одна якісна зміна, яка діє вже відсьогодні – можливість проектувати торговельні зали будь-якої висоти, без обмежень. Раніше у будівельних нормах щодо проектування закладів торгівлі існували такі обмеження. Тому поверхи будувалися висотою зазвичай 3 - 3,3 м. І лише за відповідного обґрунтування та в залежності від площі торговельного залу її можна було збільшувати максимум до 4,8 м. Ми прибрали ці обмеження і ввели можливість проектувати сучасні та цікаві торговельні об’єкти будь-якої висоти, як це роблять у всьому світі», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Відтак, у нових чинних змінах до ДБН зазначається, що висота поверхів із торговельними залами може бути збільшена за відповідного обґрунтування щодо механізації, обладнання чи конструкції. При цьому, мінімальна висота від підлоги до стелі має складати 3 м (як і раніше), а для двосвітних торговельних залів - не менше 5,8 м за наявності антресолей.
Зміна № 1 у ДБН В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі» розроблена фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП».
ДБН «Підприємства торгівлі» поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.