• In English
 • Мінрегіон вимагає від місцевої влади дотримання норм щодо забезпеченості жителів необхідною кількістю дитсадків

  З 1 жовтня 2018 року в Україні є чинними нові державні будівельні норми щодо проектування дитячих садків – ДБН В.2.2-4-2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти». Вони дозволяють розміщувати у житлових будинках невеликі вбудовані або вбудовано-прибудовані дошкільні навчальні заклади для вирішення проблем з нестачею місць у дитячих садках. І ця можливість вже може і має використовуватися на місцях, особливо у тих районах, де немає достатньої території для розміщення окремого дошкільного закладу.

  На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  «Сьогодні у багатьох містах, особливо в районах з щільною забудовою, дуже гострою є проблема нестачі необхідної соцінфраструктури: дитсадків та шкіл. Для вирішення цієї проблеми ще в минулому році новими державними будівельними нормами, зокрема, було дозволено проектувати невеликі садочки на перших поверхах житлових будинків. Звичайно, із дотриманням всіх необхідних вимог. І це вже можна і треба робити на місцях для вирішення питання з нестачею цих закладів. Також ми хочемо, щоб за аналогічним принципом в Україні було дозволено робити невеликі вбудовані початкові школи – 1-4 класи. Адже в окремих районах знайти ділянку під школу площею мінімум 1,4 га не завжди просто. Тим паче що згідно з ДБН має бути обов’язково дотриманий радіус пішохідної доступності – до 300 м до дитсадка та до 750 м до школи», – повідомив він.

  У цьому ключі Лев Парцхаладзе нагадав, що у нових державних будівельних нормах щодо містобудування містяться більш жорсткі норми для розміщення дитячих садочків та шкіл. Відтак на 1000 жителів має бути забезпечено 38 місць у дитсадках та 135 місць у школах.

  Серед плюсів розміщення вбудованих і вбудовано-прибудованих дитсадків у житлові будинки заступник Міністра назвав:

  • забезпечення жителів комфортними умовами для виховання дітей поруч з домівкою;
  • зменшення диспропорції між будівництвом житла та соціальної інфраструктури в населених пунктах;
  • зняття соціальної напруги з катастрофічною нестачею місць у дитсадках;
  • розвантаження доріг від додаткового транспорту.

  Згідно з новими ДБН розміщення дошкільних навчальних закладів дозволено у вигляді:

  • вбудованих у 1-2 поверхи житлових будинків приміщень груп короткотривалого (до 4 годин) перебування;
  • вбудованих у 1-2 поверхи житлових будинків дошкільних навчальних закладів загального розвитку (ясел, ясел-садків, дитсадків) місткістю до 80 місць;
  • вбудовано-прибудованих у 1-2 поверхи житлових будинків дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 120 місць (до 6 груп);
  • прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 160 місць (до 8 груп) до глухих торців житлових будинків.

  Водночас при проектуванні таких дитсадків мають обов’язково враховуватися необхідні пожежні вимоги та відповідні ДБН щодо житлових будинків. Земельна ділянка такого дитсадка має відокремлюватися від прибудинкової території житлового будинку огорожею і зеленими насадженнями. Організація та озеленення групових майданчиків, інсоляція та освітленість приміщень у вбудованих і вбудовано-прибудованих дитсадках має відповідати вимогам ДБН щодо захисту територій і будинків від шуму та вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого МОЗ.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.