• In English
 • Мінрегіон: В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва стали доступними нові онлайн-послуги
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 21 травня 2021 року о 12:32

  Ще більше нових державних послуг у сфері будівництва тепер можна отримати через портал Дія. Вони стосуються як приватних і багатоквартирних житлових будинків, так і будівель промислової забудови. Відтак, у режимі онлайн відтепер можна отримати будівельний паспорт забудови земельної ділянки, зареєструвати декларацію про готовність до експлуатації об’єкта, що належить до об’єктів з незначними наслідками СС1, отримати дозвіл на виконання будівельних робіт та сертифікат про прийняття в експлуатацію об’єктів для класу наслідків СС2, СС3 в електронній формі, а також подати заяви щодо скасування документів про початок підготовчих та будівельних робіт.

  «Збільшення кількості адмінпослуг у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва – ще один крок назустріч реформі будівельного сектору. Ми націлені на повну автоматизацію процесів будівництва. Це мінімізує людське втручання в більшість процесів, а значить прибирає корупційні ризики», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  В особистому кабінеті на порталі Дія можна відслідковувати статус заяви. Сповіщення про видачу документів або ж відмову в їх отриманні буде надіслано на електронну адресу замовника, а також з’явиться в електронному особистому кабінеті та Реєстрі будівельної діяльності.

  «Спільна амбітна ціль Мінрегіону та Мінцифри – до кінця року забезпечити переведення всіх адміністративних послуг у сфері будівництва в електронну форму», — додав заступник Міністра розвитку громад та територій України Олександр Дудченко.

  Нагадаємо, Єдина електронна система у сфері будівництва – це загальнонаціональна інформаційна система, що покликана впорядкувати процес будівництва в Україні та зробити його прозорим і вільним від корупції. Наразі це:

  ✓ 10 електронних послуг для замовників через портал Дія.

  ✓ Більше 100 тисяч об’єктів будівництва зареєстрованих в Реєстрі будівельної діяльності.

  ✓ Понад 500 тисяч відвідувачів публічного порталу державної електронної системи у сфері будівництва.

  Єдина державна електронна система у сфері будівництва створюється у співпраці Мінрегіону та Мінцифри за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».