• In English
 • Мінрегіон подає пропозиції до законопроекту про реформу держрегулювання містобудівної сфери
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 24 березня 2021 року о 09:23


  Мінрегіон передав на обговорення до профільного Комітету Верховної Ради пропозиції до законопроекту щодо реформи держрегулювання містобудівної сфери. Це необхідно, в першу чергу, для того, щоб реформа запрацювала на повну силу і стала результативною.

  Мінрегіон напрацьовував пропозиції до законопроекту за участі народних депутатів України, Асоціації міст України, Офісу простих рішень та результатів, Конфедерації будівельників України, забудовників і їхніх представників та інших організацій.

  «Всі учасники цього процесу наразі об’єднані на платформі Мінрегіону. Спільно ми розробили повністю погоджену з усіма стейкхолдерами концепцію нового законопроекту», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  У результаті дискусій на початку 2021 року була розроблена концепція закону, що зосереджена на ефективному реформуванні системи органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Попередня концепція була переглянута та удосконалена, зокрема, зміни, передбачені новим варіантом закону мають спростити та адаптувати систему, зробити її дружньою та зрозумілою.

  Наступного тижня у Комітеті планується проведення Круглого столу щодо реформування системи архітектурно-будівельного контролю в Україні, на якому і буде презентовано проект закону.

  Міністр Олексій Чернишов попередньо анонсував, що із врахуванням попередніх обговорень та визначених регламентом Верховної Ради процедур, прийняття та підписання зазначеного закону має відбутися не пізніше червня 2021.