• In English
 • Мінрегіон ініціює розробку перспективних мереж шкіл та дитсадків у регіонах для визначення пріоритетних проектів для держпідтримки

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ініціює розробку перспективних мереж закладів середньої та дошкільної освіти у регіонах для визначення пріоритетних проектів для надання державної підтримки.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе під час всеукраїнської наради з питання впровадження концепції «Нова Українська Школа» та організації Нового Освітнього Простору під головуванням Міністра освіти та науки Лілії Гриневич.

  «На сьогодні понад 115 шкіл в Україні вже активно впроваджують принципи Нового Освітнього Простору: це мотивуючий та креативний дизайн ззовні та всередині, сучасне обладнання та, що важливо, енергоефективна будівля школи і створення інклюзивного простору. Ми ініціюємо розробку перспективних мереж шкіл та дитячих садків в регіонах, на які буде надаватися державна підтримка», - сказав він.

  Для цього необхідно розробити більш детальні критерії Нового Освітнього Простору та органам місцевого самоврядування спільно з державними адміністраціями визначитися щодо джерел фінансування відповідних шкіл.

  За словами Льва Парцхаладзе, також планується розробити для регіонів декілька типових проектів повторного застосування з усією документацією, які відповідатимуть сучасним вимогам, закладеним у принципах НОП. «Я думаю, це будуть невеликі дитячі садки-школи І ступеня на 3-5 груп та інші, де діти отримуватимуть якісну освіту та навчатимуться в сучасних умовах. Такі будівлі можна буде звести всього за 3-4 місяці, і їх будівництво обійдеться значно дешевше, ніж реконструкція існуючих закладів, більшість з яких вже морально застаріла. Планувальні рішення будуть більш комфортними для наших дітей, зроблені вже за оновленими ДБН, у тому числі, що стосується енергоефективності та інклюзії у школах», - підкреслив він.

  Крім цього, наразі вдосконалюються рекомендаційні матеріали для регіонів із впровадження НОП у школах на місцях. Вони містять вимоги до енергозбереження та теплоізоляції будівель навчальних закладів, оновлення зовнішнього та внутрішнього дизайну, технічного оснащення та комп’ютерного обладнання, облаштування пришкільної території, а також умов доступності, інклюзивного навчання дітей тощо.

  Довідково

  Новий Освітній Простір (#НОП) – це спільна ініціатива Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерства освіти і науки України, а також ініціативної влади на місцях, яка реалізується в рамках реформи МОН «Нова Українська Школа».

  Принципи НОП:

  - мотивуючий простір та креативний дизайн;

  - сучасне обладнання та ПО, швидкісний інтернет та Wi-Fi;

  - енергоефективна будівля школи;

  - умови безбар’єрного доступу та інклюзія (медіатеки, ІРЦ).