• In English
 • Мінрегіон і Профспілка працівників будівництва підписали Галузеву угоду на 2019-2020 рік для якісного врегулювання трудових відносин у галузі

  28 вересня 2018 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України підписали Галузеву угоду у сфері будівництва та виробництва будівельних матеріалів на 2019-2020 рік.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

  «Сьогодні дійсно очікувана подія. Ми підписали нову Галузеву угоду в будівництві. Наразі будівельна галузь потребує особливої підтримки та якісного врегулювання соціально-трудових відносин. Адже, на жаль, багато українських спеціалістів у будівельній сфері їдуть працювати за кордон. А ми маємо створити гідні умови оплати праці у нас, в Україні. Щоб були забезпечені робочі місця, зарплата виходила з тіні, не було корупційних ризиків. І сьогодні ми робимо важливі кроки до цього», - сказав він.

  Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андрєєв у свою чергу підкреслив важливість врахування у новій Галузевій угоді балансу інтересів працівників та роботодавців галузі. «Галузева угода прямо або опосередковано впливає на гарантії на робочому місці майже для 700 тисяч будівельників і виробників будівельних матеріалів, які наразі є в Україні. Сьогодні завершена довга і плідна робота, щоб віднайти той баланс інтересів між працівниками та роботодавцями, який задовольнить усі сторони», - підкреслив він.

  Укладання Галузевої угоди:

  – забезпечить регулювання соціально-трудових відносин у галузі;

  – підвищить мінімальні гарантії в оплаті праці;

  – посилить соціальний захист працівників;

  – покращить умови їх праці і відпочинку.

  Зі сторони Мінрегіону нову Галузеву угоду підписав заступник Міністра Лев Парцхаладзе, а зі сторони Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України – голова Профспілки Василь Андрєєв.

  Нагадаємо, що Мінрегіон також скасував централізований розрахунок кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів. Це дозволить визначати справедливу ринкову оплату праці для будівельників, сприятиме покращенню інвестиційного клімату та дерегуляції в галузі.