• In English
 • Мінприроди виділило кошти на ремонт єдиного науково-дослідного судна «Владимир Паршин»
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 15 листопада 2018 року о 19:43

  Розпочався ремонт науково-дослідного судна, яке здійснюватиме екологічний моніторинг в Чорному та Азовському морі.

  Україна має єдине науково-дослідне судно «Владимир Паршин», спроможне виконувати морські дослідження. Проте, з 2010 року цей унікальний корабель, через відсутність коштів на ремонт, простоював у порту «Южний».

  Цього року Міністерством екології та природних ресурсів України були виділені кошти на першу фазу ремонту. Зокрема, на ремонт корпусної частини та закупівлі навігаційного обладнання. Ремонт заплановано завершити до кінця цього року.

  Вже в першій половині 2019 року розпочнеться друга фаза ремонту, а саме ходової установки та встановлення навігаційного обладнання.

  Заступник Міністра екології з питань європейської інтеграції Микола Кузьо висловив сподівання, що вже з 2019 року корабель буде активно використовуватися для екологічного моніторингу Чорного моря у відповідності до вимог Директиви ЄС про морську стратегію та на виконання нещодавно прийнятої постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

  «Робота науково-дослідного судна дасть можливість отримати більш точні та повні дані про стан Чорного та Азовського морів і приймати виважені наукові кроки задля подальшого збереження», - розповів Микола Кузьо.

  Заплановано також спільне використання цього судна Міністерством екології та природних ресурсів України та Міністерством освіти та науки України для проведення морських наукових досліджень.

  До речі, судно побудоване у 1989 році у Фінляндії і належить Українському науково-дослідному центру екології моря. Воно укомплектоване сьомома лабораторіями та здане виконувати комплекс гідрофізичних, гідрохімічних, гідробіологічних, метеорологічних, радіоекологічних та геоекологічних досліджень води, донних відкладів та морських організмів.

  Судно здатне брати проби навіть на 4-кілометровій глибині і одночасно на ньому можуть працювати до 22 вчених.