• In English
 • У центрі регіональних та місцевих стратегій розвитку має бути людина з її потребами,- Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 15 листопада 2018 року о 19:36

  У Мінрегіоні відбулася конференція «Інструменти забезпечення гендерної рівності в контексті децентралізації». На заході обговорили зміни, які відбулися за останні півтора роки у сфері впровадження політики гендерної рівності. В міністерствах і відомствах вже є позитивні зміни у підходах до організації роботи у цьому напрямі.

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що реформа децентралізації, яка сьогодні реалізується в Україні, дає величезні можливості, але, разом з тим, несе серйозну кількість викликів та ризиків, зокрема, в спроможному забезпеченні політики рівності чоловіків та жінок.

  «Ми бачимо недостатню кількість фахівців, принаймні на місцевому рівні,  на рівні громади і навіть на рівні областей, які би були здатні пріоритезувати політику забезпечення гендерної рівності в регіональній стратегії. Відсутня також методика, в який спосіб це робити. Тому, перш за все, ми ставимо завдання, щоб ці методологічні підходи були поширені як засіб для дії на місцевому рівні. Не менш важливим є завдання підготовки фахівців, їхнього навчання», - наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко розповів, що Мінрегіон активно долучився до впровадження гендерних принципів у своїй діяльності. Після того, як було розпочато процес впровадження інструментів забезпечення рівних можливостей, у Міністерстві провели аналіз, щоб зрозуміти, що відбувається у всіх напрямах.

  «Ми поставили перед собою завдання впровадження гендерної експертизи всіх нормативних актів, які готуються Міністерством. Це стосується і законодавчих актів, і тих речей, які нам дозволять ще раз подивитися, де є додаткові можливості. Ми можемо виділити ресурси і залучити до активного життя тих жінок, які поки не мають цієї можливості», - підкреслив Геннадій Зубко.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що надзвичайно важливо, щоб на рівні громад, районів, міст і областей розуміли, що принципово важливо в стратегіях, які зараз будуть оновлюватися і розроблятися, ставити в центр формування задач і політик людину з її конкретними потребами: чоловіка чи жінку, хлопчика чи дівчинку, чи людину з особливими потребами, аби повністю і ефективно використати той ресурс, який наявний сьогодні в регіонах, і спрямувати на забезпечення потреб громад і конкретного громадянина.

  На конференції Мінрегіону презентували проект Стратегії впровадження гендерної рівності на шляху до децентралізації на 2018-2020 роки.

  Очільниця офісу ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська відзначила інтегрований підхід до розробки стратегії, що дозволило забезпечити всі елементи та врахувати зобов’язання, які на себе взяла Україна щодо гендерної рівності.

  Проект стратегії буде винесений на загальне обговорення громадськості і доопрацьований з урахуванням цілей, завдань і маршрутної карти її реалізації.

  У центрі регіональних та місцевих стратегій розвитку має бути людина з її потребами,- Іванна Климпуш-Цинцадзе У центрі регіональних та місцевих стратегій розвитку має бути людина з її потребами,- Іванна Климпуш-Цинцадзе У центрі регіональних та місцевих стратегій розвитку має бути людина з її потребами,- Іванна Климпуш-Цинцадзе