• In English
 • Міністри фінансів України та Кіпру домовились про розширення співробітництва під час проведення другого засідання українсько-кіпрської комісії
  Міністерство фінансів України, опубліковано 22 квітня 2021 року о 14:28

  22 квітня Міністр фінансів України Сергій Марченко та Міністр фінансів Республіки Кіпр Константінос Петрідіс провели друге засідання Міжурядової українсько-кіпрської комісії з економічного, науково-технічного та промислового співробітництва. Проведення Комісії надасть нові можливості для розширення двосторонніх відносин між Україною та Республікою Кіпр.

  Під час заходу сторони здійснили детальний огляд сфер, що становлять спільний інтерес для обох країн. Зокрема йшлося про торговельно-економічне співробітництво, технічне регулювання, розвиток бізнесу та залучення інвестицій, співпрацю у галузі сільського господарства, енергетики, туризму, транспорту, культури, освіти та науки.

  Нагадаємо, що перше засідання Комісії відбулося у червні 2013 року, за результатами якого здійснено суттєвий внесок у розвиток договірно-правової бази двох країн.

  Сергій Марченко зазначив, що протягом семи років співпраці укладено низку угод у сферах відновлювальної енергетики та енергоефективності, вищої освіти, підписано програму культурного співробітництва, відбувся обмін досвідом та інформацією в туристичній сфері тощо.

  «Додатковим поштовхом для розвитку двосторонніх відносин стала ратифікація Україною у 2019 році одного з найважливіших документів – Протоколу про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи», – повідомив Сергій Марченко.

  Зі свого боку Константінос Петрідіс наголосив на важливості продовження співпраці, а також визначив підвищення конкурентоспроможності економік країн шляхом зеленого та цифрового переходу пріоритетним напрямом у 2021 році.

  «Ми маємо розширити механізми співпраці між двома країнами задля обміну досвідами. Сьогоднішнє засідання комісії з економічного, науково-технічного та промислового співробітництва є необхідним інструментом для досягнення результатів у визначених протоколом сферах», – зауважив Міністр фінансів Кіпру.

  На завершення зустрічі Сергій Марченко підкреслив важливість проведеної зустрічі та порушених питань.

  «Проведене засідання ще раз підтвердило бажання наших держав активізувати економічну діяльність, надати нові стимули для покращення торгівлі, інвестування та зміцнення ділового співробітництва, незважаючи на виклики, пов’язані з пандемією COVID-19», – зауважив Сергій Марченко.

  Захід відбувся в онлайн-форматі за участю більш ніж 65 представників від України та Кіпру, у ході якого представники обох країн висловили готовність продовжувати діалог і домовилися про проведення третього засідання Міжурядової українсько-кіпрської комісії для підведення підсумків та розробки нових перспектив співпраці між Україною та Республікою Кіпр.

  За результатами зустрічі було підписано спільний Протокол щодо напрямів подальшої співпраці, в якому зафіксовано основні домовленості.