• In English
 • Міністр закордонних справ України здійснив візит до Туреччини
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 08 червня 2018 року о 09:37

  7 червня 2018 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін здійснив візит до Анкари, де разом із Міністром закордонних справ Турецької Республіки Мевлютом Чавушоглу та Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим взяв участь в іфтарі (вечері-розговінні під час священного для мусульман місяця Рамазан).

  Під час свого виступу Павло Клімкін зазначив, що спільне проведення іфтару започатковує новий формат взаємодії, а також демонструє, що партнерство між Україною та Туреччиною будується не лише на повазі до взаємних інтересів, а й на сповіданні універсальних цінностей.

  Міністр закордонних справ України наголосив, що Україна є багатонаціональною державою і мусульмани є невід’ємною частиною нашого народу.

  У свою чергу Глава МЗС Туреччини, наголошуючи на стратегічному партнерстві між Україною та Туреччиною, підтвердив непохитність позиції Турецької Республіки щодо територіальної цілісності та суверенітету України, а також налаштованість і надалі порушувати питання Криму на всіх міжнародних майданчиках.

  У заході також взяли участь представники кримськотатарської громади Туреччини, органів державної влади, дипломатичного корпусу, ділових та журналістських кіл.

  У ході візиту проведено двосторонню зустріч Міністрів, під час якої обговорювалися питання співробітництва між Україною та Туреччиною.

  Міністри також взяли участь у презентації виставки про взаємопроникнення української та кримськотатарської культур «Чумацький шлях».