• In English
 • Міністр оборони України Андрій Таран провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Етьєном де Понсеном
  Міністерство оборони України, опубліковано 28 травня 2020 року о 09:25


  27 травня відбулася зустріч Міністра оборони України Андрія Тарана з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Етьєном де Понсеном.

  Посол Французької Республіки заявив про беззаперечну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи Автономну Республіку Крим, готовність вживати дипломатичних заходів щодо врегулювання безпекової ситуації в Україні, у тому числі в рамках “Нормандського формату”, а також надавати воєнно-політичну підтримку для прийняття позитивного рішення щодо отримання Україною статусу партнера НАТО з розширеними можливостями.

  У свою чергу Міністр оборони Андрій Таран висловив вдячність за безумовну підтримку Французькою Республікою незалежності та територіальної цілісності України, активну позицію з питань врегулювання збройного конфлікту на сході держави, конструктивну роль Франції у “Нормандському форматі” та воєнно-політичну підтримку курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

  Зокрема, Міністр оборони зазначив: “Україна високо цінує підтримку Французької Республіки та прагне розвивати співробітництво в оборонній сфері з метою розвитку двосторонніх відносин між державами. Важливо підтримувати стратегічний діалог між нашими державами. Продовження конструктивних двосторонніх відносини з Французькою Республікою на стратегічному рівні дозволить зміцнити протистояння актуальним і потенційним загрозам на європейському континенті і в цілому”.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні підтримав Міністра оборони України у прагненні розвивати двосторонні відносини між державами та особливо відзначив прогрес оборонної реформи, яка успішно реалізовується у Міністерстві оборони та Збройних Силах України.

  Окрему увагу було приділено розвитку військово-технічного співробітництва з урахуванням результатів засідання спільної міждержавної Українсько-французької комісії в галузі озброєння і військової техніки.

  Міністр оборони Андрій Таран переконаний, що “вже сьогодні існує низка перспективних сфер для співпраці як в контексті реалізації завдань оборонної реформи в Україні, так і у взаємовигідному військово-технічному співробітництві”.

  Наголошуючи на важливості воєнно-політичного діалогу на стратегічному рівні, сторони підтвердили зацікавленість в організації у 2020 році візиту в Україну Міністра збройних сил Французької Республіки та проведенні у липні ц.р. розширеної відеотелеконференції на рівні заступників міністрів.