• In English
 • Міністр КМУ провів засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 вересня 2020 року о 20:25

  21 вересня під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова відбулося XІX засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління.

  Члени Ради та запрошені експерти обговорили стан реалізації Стратегії реформування держуправління та виклики для функціонування публічної адміністрації в умовах поширення COVID-19. До засідання також долучилися Перший заступник Керівника Офісу Президента України Сергій Трофимов, член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Альона Шкрум, заступник керівника апарату Рахункової палати Леся Карнаух та Керівник Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Анжела Малюга.

  Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина представила для обговорення напрацьовані зміни до законодавства, які стосуються удосконалення проходження державної служби. Зокрема, ті, що знаходяться на розгляді Верховної Ради України – законопроекти № 3491 та № 3748.

  Окрема увага була приділена питанням класифікації посад державної служби та реформи оплати праці на державній службі. За інформацією Наталії Алюшиної підготовлено проекти Каталогу типових посад державної служби і критеріїв віднесення до таких посад, Методики проведення класифікації посад державної служби, а також проект рішення Уряду щодо впровадження експериментального проекту стосовно класифікації посад державної служби в державних органах.

  Одночасно підготовлено проект розпорядження Кабінету Міністрів, яким пропонується запровадити експериментальний проект щодо реформування системи оплати праці державних службовців на ocновi класифікації посад в державних органах – учасниках експериментального проекту для апробації та запобігання можливим ризикам.

  Активне обговорення викликало питання оновлення процедури конкурсного відбору на посади державної служби в умовах карантину, ситуації з добором на посади фахівців з питань реформ та держслужбовців категорії “А”. Зокрема, представлені зміни до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, а також до Типових вимог до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби категорії “А”.

  Заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів, секретар Координаційної ради Тетяна Ковтун презентувала результати діяльності директоратів, які були створені Урядом в міністерствах у рамках реалізації Стратегії реформування державного управління.

  Окрім цього, продовжується робота щодо підготовки змін до Регламенту Кабінету Міністрів України. Дуже важливо, щоб ці зміни отримали позитивну оцінку наших європейських партнерів, зокрема з програми SIGMA.

  Також триває робота над оновленням Стратегії реформування державного управління. Наразі проект змін готується у вузькому колі, але найближчим часом документ буде представлено широкому загалу. Передбачається, що Стратегія буде продовжена до 2025 року. Тому запрошуємо долучатися всі заінтересовані сторони до обговорення. Особливо, що стосується формування візії, а також визначення ключових проблем, які потребують вирішення не тільки станом на сьогоднішній день, а й можуть виникнути в наступні 5 років.

  - Велика подяка народним депутатам за підтримку та прийняття у першому читанні законопроекту «Про адміністративну процедуру» (№ 3475 від 14.05.2020, прийнято 02.09.2020). Сподіваємось на плідну співпрацю під час його доопрацювання до другого читання та подальшу підтримку в залі. Ми готові й надалі допомагати та співпрацювати в цьому напрямі. Цей законопроект розроблявся протягом останніх 20 років і є фундаментальним в сфері державного управління. Вже є позитивний висновок експертів програми SIGMA. Сподіваємось, що закон буде прийнято в цілому до кінця 2020 року, - підсумував Олег Немчінов.