• In English
 • Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко провів нараду щодо перших результатів перевірок лісогосподарського комплексу
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 серпня 2018 року о 14:30

  Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко 14 серпня провів нараду з питань перевірки державних підприємств, які належать до сфери управління Держлісагентства та інших відомств і займаються вирубкою лісів та експортом лісоматеріалів, в рамках Урядової кампанії «Україна без контрабанди», а також в рамках дотримання законодавства України про заборону експорту лісу-кругляка.

  У нараді взяли участь, зокрема, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, Голова Державної аудиторської служби Лідія Гаврилова, виконуючий обов’язки заступника Голови Державної фіскальної служби Євген Бамбізов, представники Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, Національної поліції України.

  Під час наради учасники обговорили питання перевірок лісогосподарського комплексу, експортно-імпортних операцій з деревиною, незаконних вирубок.

  Олександр Саєнко нагадав, що 23 липня Глава Уряду Володимир Гройсман провів спеціальну нараду за участю керівників ДФС, Нацполіції, Держаудитслужби та Укрзалізниці і доручив слідкувати за перевезенням лісоматеріалів і виявляти будь-які схеми незаконного вивезення або ввезення цього виду продукції.

  За даними Держаудитслужби, перші заходи на виконання цього доручення вже проведені, сформовані спеціальні робочі групи на центральному та регіональному рівнях. Крім того, Держаудитслужба вже розпочала перевірку питання повноти виконання Держлісагентством функцій з управління об’єктами державної власності, в галузі ведення лісового і мисливського господарства, а також державного контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо ведення лісового господарства.

  Крім того, Нацполіція і ДФС запланували перевірки компаній, задіяних в експортно-імпортних операціях з деревиною на предмет дотримання ними вимог законодавства.

  Довідково

  У липні 2018 року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що контрабанда лісу, яка сягнула обсягів 6-8 млрд грн на рік, буде прослідкована по всьому ланцюгу, а справи по ній будуть оголошені і передані до Антикорупційного суду, який проходить процедуру створення.

  Він також додав, що за результатами буде підготований публічний звіт щодо проведеної роботи.

  Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко провів нараду щодо перших результатів перевірок лісогосподарського комплексу