• In English
 • Міністр фінансів обговорив питання покращення бізнес-клімату в Україні з новопризначеним бізнес-омбудсменом
  Міністерство фінансів України, опубліковано 27 січня 2022 року о 19:06

  Сьогодні, 27 січня, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з новопризначеним бізнес-омбудсменом Романом Ващуком.

  У зустрічі також взяли участь заступник Міністра фінансів України Світлана Воробей та заступник бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка.

  Сторони обговорили ключові проблеми бізнесу в Україні, переваги законопроекту 5600 для підприємців, результати запровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та посилення співпраці між Мінфіном та Радою бізнес-омбудсмена.

  Сергій Марченко привітав новопризначеного бізнес-омбудсмена та висловив сподівання на продовження плідної співпраці для покращення бізнес-клімату в Україні.

  На зустрічі було піднято питання детінізації українського бізнесу.

  Міністр фінансів зазначив: «Законопроект 5600 стане правовим підґрунтям для протидії схемам з ухилення від оподаткування та формування прозорого середовища. Водночас це дозволить залучити до бюджету додатковий ресурс у розмірі 30 млрд грн».

  Зі свого боку Світлана Воробей розповіла про налагоджену роботу Експертної ради з підготовки узагальнюючих податкових консультацій, яка дозволила затвердити 15 консультацій з моменту відновлення роботи Ради. До її складу також входить і представник Ради бізнес-омбудсмена.

  Роман Ващук говорив про важливість захисту інтересів доброчесного бізнесу, до якого повинні долучатися якнайширші кола, зокрема через процес детінізації. Він зауважив, що залишилося ще багато нагод покращити процедури довкола адміністрування податків.

  Наприкінці сторони домовилися про відновлення квартальних зустрічей між Міністерством фінансів та Радою бізнес-омбудсмена для удосконалення умов ведення бізнесу та посилення співпраці в сферах митниці і податкової.


  Довідково

  Рада бізнес-омбудсмена, утворена за ініціативою Мінекономіки, представляє та захищає інтереси бізнесу у державних органах. Установа покликана забезпечити прозоре ведення бізнесу в Україні.

  Керівним органом є наглядова рада, яка складається з уповноважених представників Уряду, міжнародних фінансових установ таких, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Організація економічного співробітництва та розвитку, а також представників бізнес-асоціацій: Американська торговельна палата в Україні, Європейська бізнес асоціація, Федерація роботодавців України, ТПП України, Український союз промисловців і підприємців.