• In English
 • Україна і Фінляндія зацікавлені інтенсифікувати співпрацю у сфері енергетики
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 січня 2022 року о 19:16

  У Міністерстві енергетики відбувся семінар «Світовий досвід планування та забезпечення сталого розвитку енергосистем» за участі представників Міністерства, енергетичних компаній та посольства Фінляндії.

  Перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко під час виступу наголосив, що Україна зацікавлена у досвіді Фінляндії щодо створення моделі низьковуглецевої енергетики.

  «Нам цікавий ваш досвід і напрацювання, адже Україна теж рухається у напрямку створення моделі низьковуглецевого розвитку енергетики. Наша країна вже підписала ряд документів, де ми взяли відповідні зобов’язання щодо зменшення вуглецевого сліду та сталого розвитку відновлюваної енергетики», - зазначив він.

  Посол Фінляндії в Україні Пяйві Лайне своєю чергою наголосила, що в сьогоднішніх безпекових умовах енергетична сфера потребує особливої уваги. Фінляндія підтримує прагнення України зміцнити свою енергетичну незалежність, додала вона.

  Пані Посол запросила керівництво Міненерго взяти участь у засіданні українсько-фінляндської міжурядової комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, проведення якого заплановане навесні у Гельсінкі. «Зараз час інтенсифікувати співпрацю України і Фінляндії в енергетичній сфері», - наголосила Пяйві Лайне.