• In English
 • Міністерство юстиції України запустило на Corezoid бота WarCrime для фіксації військових злочинів
  Міністерство юстиції України, опубліковано 17 березня 2022 року о 16:01

  Команда Міністерства юстиції та Middleware запустили чат-бот для месенджерів Viber, Telegram, який дозволяє фіксувати злочини проти людяності з боку російської федерації під час війни в Україні. Бот збирає повідомлення про порушення прав людини, захоплення, вбивства, знищення, катування, бомбардування та інше.

  Зафіксовані й належним чином пізніше оформлені юристами випадки будуть опрацьовані та ляжуть в основу міждержавної заяви України проти російської федерації в Європейському суді з прав людини. Також ці повідомлення будуть передані Офісу Генерального прокурора та можуть бути використані у доведенні здійснення воєнних злочинів російською федерацією.

  Чат-бот дозволяє сфотографувати місце злочину, додати фото, відеодокази, залишити текстовий коментар та контактні дані для можливого залучення у майбутньому в ролі свідка.

  Якщо ви на місці злочину – зробіть фото та опишіть адресу або локацію для подальшого розслідування. Намагайтеся залишити місце події максимально непорушним. Якщо фотографуєте чи знімаєте людей на відео – отримайте від них попередню згоду, поясніть, що і навіщо ви робите. Зробіть серію ландшафтних фотографій, які перетинаються. За можливості додайте маркер, що вказує на північ.

  Зробіть фото крупним планом з деталями, які заповнюють повний знімок. Використайте лінійку або інший об’єкт для позначення розміру. Якщо можливо, включіть маркери для позначення реалій життя: дорожні знаки, час на годиннику.

  Над проектом продовжують працювати державні органи, правозахисні спілки, міжнародні організації, а також окремі юристи. Співпраця буде націлена на те, щоб максимально точно та якісно описати зібрані дані та кейси.

  Співробітники компанії Middleware (США) допомогли з технічною реалізацію бота на базі технології Corezoid (Corezoid.com), а також надали безпечне середовище для збору та менеджменту даних з подальшими можливостями поєднувати зібрану інформацію з іншими базами даних.

  При розробці проекту врахували досвід схожих західних проектів на зразок EyeWitness. Методичні рекомендації з фіксації злочинів надані юридичною фірмою PILPG. Логотип розробила дизайнерка Ірина Ліпавська. Фасилітацію проекту забезпечив Андрій Удовиченко з Bot&Partners.

  Запрошуємо поширювати посилання на бот команду Міністерства цифрової трансформації, канали ІТ-армії та кібервійська України.

  Знайти чат-бот можна у месенджерах Viber і Telegram, відповідно, за посиланнями нижче:

  Слава Україні!