• In English
 • Міністерство економіки завершило установчі зустрічі пріоритетних секторальних робочих груп у рамках роботи над програмою Ukraine Facility від ЄС
  Міністерство економіки України, опубліковано 29 серпня 2023 року о 12:25

  Впродовж серпня відбулися перші зустрічі секторальних робочих груп з представниками бізнесу в рамках роботи над Планом України для реалізації програми Ukraine Facility та розробки галузевих стратегій розвитку. Діяльність груп координується Міністерством економіки України при аналітично-консалтинговій підтримці Київської школи економіки та провідних консалтингових компаній.

  До роботи секторальних груп залучені представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства енергетики України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства аграрної політики, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державної служби геології та надр.

  Учасники груп мають надати пропозиції галузевих реформ та запропонувати пріоритетні напрямки для інвестицій. Надалі групи зосередяться на деталізації висунутих пропозицій. 

  На першому етапі реалізації програми Ukraine Facility запущено роботу 6 секторальних груп першого пріоритету за напрямками «Енергетика», «Агропромисловий комплекс», «Транспорт та логістика», «IT та комунікації», «Машинобудування» та «Критичні матеріали».

  У ході установчої зустрічі групи з аграрної промисловості учасники обговорили лібералізацію ринку землі, розвиток програм кредитування, перспективи переробної промисловості, а також стимулювання інвестицій в виробництво біогазу.

  У рамках роботи групи з ІТ та комунікацій відбулися дискусії щодо залучення нових інвестицій у розвиток індустрії, збереження та розвиток людського капіталу, залучення ветеранів до роботи, покращення взаємодії між освітніми закладами, державою та ІТ-компаніями для підготовки кваліфікованих спеціалістів.

  Учасники групи з енергетики зосередилися на питаннях стимулювання розвитку відновлювальної енергетики, впровадження заходів з енергоефективності та розвитку ринку електричної енергії в Україні. Під час зустрічі з представниками нафтогазового сектору обговорювалися можливості розробки надр з використанням сучасних технологій, що сприятиме послабленню негативного впливу рф на енергетичні ринки.

  На зустрічі групи з логістики та транспортної інфраструктури обговорювалися можливості розвитку експортних коридорів, синхронізація національної транспортної стратегії з Європейським Союзом, сертифікація продукції й ліцензування компаній, а також порядок роботи регуляторних органів. 

  Група з машинобудування приділила увагу розвитку мережі індустріальних парків, податковій політиці, залученню технологій та капіталів, страхування ризиків. Учасників також цікавить розвиток професійної освіти, розбудова R&D інфраструктури в Україні.

  Учасники групи з критичних матеріалів дискутували щодо специфіки розвитку галузі у контексті вступу України до ЄС, європейського досвіду у сфері вторинної переробки, розвитку кроссекторальних зв’язків суміжних галузей. Обговорювалися питання набуття та продовження ліцензій, страхування ризиків, встановлення чітких критеріїв для визначення критичних матеріалів у національному законодавстві та залучення технологій у галузь. 

  Після установчої зустрічі учасники секторальних груп мають підготувати та подати свої пропозиції впродовж наступних 2 тижнів. Після обробки та систематизації, отримані рекомендації буде обговорено з профільними асоціаціями та міністерствами й надалі розглянуто в ході подальшої роботи груп. Рекомендації від бізнесу буде доопрацьовано з експертами та представниками міністерств й направлено до відповідних органів. Вони будуть враховані при підготовці Плану України та довгострокових стратегічних планів розвитку секторів економіки. 

  Наразі ми вже отримали пропозиції від учасників груп з агропромисловості та енергетики, які опрацьовуються командою проекту. Також продовжують надходити напрацювання щодо розвитку інших галузей. У першій половині вересня розпочнуться повторні зустрічі секторальних груп для розгляду отриманих рекомендацій. 

  У вересні відбудуться установчі зустрічі другої черги секторальних груп за напрямками “Фармацевтика”, “Будівництво”, “Деревообробка”, “Креативні індустрії”, “Фінанси та страхування”. 

  Створення секторальних робочих груп є однією з активностей проекту Good Governance Fund "Економічний хаб: ефективна політика управління публічними фінансами та візія зростання", який реалізується за підтримки уряду Великої Британії (UK Aid). Імплементаторами проєкту є Abt Britain та Київська Школа Економіки.