• In English
  • Мінінфраструктури та Рада Європи спільно посилюватимуть децентралізаційну реформу

    Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна та голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк провели зустріч з делегацією Ради Європи. 
    Сторони обговорили реалізацію Дорожньої карти з доброго демократичного врядування в Україні в частині місцевого самоврядування, яка була розроблена за підсумками Діалогу високого рівня України у штаб-квартирі Ради Європи в листопаді 2022 року. Вона визначає ключові завдання з децентралізаційної реформи щодо змін у системі публічного управління на місцях. 
    «Українське суспільство потребує прозорого, підзвітного та сильного місцевого самоврядування, яке готове брати відповідальність за вирішення проблем громади. 
    Для цього розроблено низку законодавчих ініціатив, які посилюють інституційну спроможність громад встановлюють нові правові та організаційні засади служби в органах місцевого самоврядування Йдеться, зокрема, про законопроект №6504, який забезпечить професійне підвищення та політичну неупередженість посадових осіб органів місцевого самоврядування, та законопроект №4298, який дозволить в межах чинної Конституції забезпечити переформатування місцевих державних адміністрацій в органи префектурного типу. 
    Вдячні Раді Європи за підтримку децентралізаційної реформи та готовність спільно працювати над її імплементацією. Розроблена разом Дорожня карта дозволяє розуміти, куди нам рухатися, як будувати європейські стандарти в місцевому самоврядування та який підсумковий результат ми отримаємо», — розповіла заступник Міністра. 
    За словами Олександри Азархіної, Мінінфраструктури спільно з народними депутатами також працює над покращенням фінансової стійкості громад. Йдеться про надання права сільським, селищним громадам здійснювати запозичення та надання ОМС додаткових повноважень в частині адміністрування місцевих податків і зборів. 
    Також в рамках круглого столу «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період», який відбувся 18 квітня, Олександра Азархіна наголосила на важливості побудови горизонтальних відносин центральної влади та місцевого самоврядування. 
    За її словами, Міністерство також працює над збільшення ролі громадськості при прийнятті рішень на місцевому рівні. Зокрема, йдеться про можливість громадян впливати на те, який проект розвитку буде реалізований в їх регіоні. 
    Нагадаємо, в листопаді 2022 року у штаб-квартирі Ради Європи в Страсбурзі відбувся Діалог високого рівня «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період». 
    За підсумками нього було напрацьовано Дорожню карту реформ місцевого самоврядування, яка, зокрема, передбачає продовження децентралізації та реформу публічного управління на місцях.