• In English
  • Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України на запрошення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в рамках проведення спеціалізованого семінару для медичних працівників презентували нові будівельні норми ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту», які набувають чинності з 01 листопада 2023 року. 

    Основна тема семінару – розташування укриттів, у тому числі захисних споруд цивільного захисту в медичних закладах, з урахуванням можливості продовження надання медичних послуг.
    Між медиками та представниками Мінінфраструктури відбувся діалог, в результаті якого працівники галузі отримали відповіді на запитання щодо практичного впровадження вимог будівельних норм. А саме:  
    • які вимоги є обов’язковими при капітальному ремонті, а які при новому будівництві та реконструкції;
    • який мінімальний перелік приміщень необхідний для продовження надання медичної допомоги в укритті;
    • як правильно встановлювати дизельні електростанції.
    Так, наприклад, для сховищ закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах, обов’язковими є операційні, пологові зали, приміщення з ліжками інтенсивної терапії, клініко-діагностичні лабораторії тощо.
    Усі укриття мають бути доступними для швидкого та безперешкодного переміщення пацієнтів, у тому числі на візках та каталках, відповідно обладнані пандусами/підіймачами.
    Під час семінару лікарі поділилися власним досвідом використання укриттів та роботі в умовах воєнного стану, зокрема під час тривог.