• In English
 • Мінінфраструктури презентувало концепцію Команд підтримки реформ у громадах

  Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури презентувала послам та представникам дипломатичних відомств країн G7, Швейцарії, Швеції, Норвегії, Данії та Представництва ЄС в Україні проект «Територіальні команди підтримки реформ». Ключова задача таких команд – на місцях надавати підтримку у питаннях антикорупційної політики, управління інвестиційними проектами та роботи з цифровими інструментами.

  «Ефективне відновлення України потребує злагодженої співпраці центральної влади та місцевого самоврядування. Саме тому в рамках реформи децентралізації ми прагнемо створити інституційну основу для такої співпраці, а також допомогти громадам покращити власне управління та планування діяльності.

  Пропоновані Команди підтримки реформи складатимуться з незалежних експертів, які мають значний досвід у впровадженні сучасних цифрових інструментів та проектному менеджменті. Їх основне завдання — адаптувати роботу місцевого самоврядування до сучасних викликів та допомогти вийти на новий рівень в управлінні та плануванні своєї діяльності», — зазначив Віце-прем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

  Також Офіси допомагатимуть в наступних питаннях:

  • підвищення потенціалу громад у розробці стратегічних планів відновлення та розвитку;
  • надання консультативної підтримки щодо залучення інвестицій та реалізації проектів відновлення;
  • покращення прозорості та відкритості місцевого самоврядування.

  Окрім цього, завдяки Офісам громади отримають інструмент для ефективної взаємодії з донорами.

  «Наразі значна частина громад не мають необхідного досвіду та експертизи в питаннях взаємодії з донорами та реалізації інфраструктурних проектів із залученням зовнішнього фінансування. Цю проблему покликані розв’язати Офіси підтримки реформ, які допоможуть в безпосередній комунікації з донорами та підготовці проектів відновлення.

  Іншим важливим виміром їх роботи буде забезпечення прозорості та відкритості роботи місцевого самоврядування. Досягнути цього плануємо за рахунок впровадження сучасних цифрових інструментів та покращення процедур підзвітності місцевого самоврядування», – розповіла заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна.

  Під час зустрічі також Команда Міністерства та новоствореного Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України презентували плани щодо проектів відновлення та напрацювання щодо ефективної системи управління відновленням. Всі проекти враховуватимуть найкращі світові практики міського розвитку, зокрема потреби в енергоефективності, сучасних системах постачання, що існують, безпеці та інклюзивності.