• In English
 • Мінфін започатковує проект «Податки Просто», щоб спростити адміністрування податків
  Міністерство фінансів України, опубліковано 30 березня 2018 року о 15:10

  Міністерство фінансів започатковує проект «Податки Просто», який має на меті спростити адміністрування податків та подачу податкової звітності для платників. 28 березня 2018 року у Міністерстві фінансів України відбулось перше засідання робочої групи зі спрощення податкового адміністрування. У ній взяли участь радник Міністра фінансів Яна Бугрімова, представники бізнесу, ДФС та експерти.

  У чому суть?

  Україна займає 159-те місце серед 190 країн займає за кількістю часу, що витрачається бізнесом на підготовку податкової звітності за рейтингом Paying Taxes 2018.

  «Податки Просто» - це ініціатива Мінфіну для того, щоб консолідувати сили в пошуку рішень, спрямованих на поліпшення процедур адміністрування податків.

  На першому засіданні робочої групи обговорили формат подальшої роботи, а також коло питань, робота над якими триватиме далі у форматі підгруп, зокрема питання спрощення податкової звітності з:

  •податку на прибуток;

  •податку на додану вартість;

  •податку на доходи фізичних осіб;

  •акцизного податку;

  •трансфертного ціноутворення;

  •а також підгрупа з загальних питань податкового адміністрування та передзаповнення податкової звітності в електронному кабінеті платників податків.

  Крім того, учасники зустрічі погодились, що важливим є розширення сервісів для платників податків, які спростять та пришвидшать процес складання та подання звітності.

  Мінфін та ДФС працюватимуть над впровадженням сервісу з передзаповнення податкових декларацій, який дозволить мінімізувати кількість помилок при заповненнях декларацій та значно скоротити витрати часу платників податків

  Якщо у вас є пропозиції щодо можливості спрощення податкової звітності або ви бажаєте долучися до роботи відповідних підгруп, будь ласка, повідомте нас про це електронним листом на адресу: kruglyak@minfin.gov.ua або надсилайте листа на адресу Мінфіну: вул. Межигірська, 11.