• In English
 • Мінфін залучив перший транш за спільним з Європейським інвестиційним банком проектом для підтримки агропідприємств
  Міністерство фінансів України, опубліковано 17 листопада 2020 року о 09:46

  Міністерство фінансів розпочало реалізацію кредитної програми для малих та середніх підприємств аграрного сектору в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

  Проект спрямований на розширення доступу агропідприємств до доступного фінансування через банківське кредитування, зокрема на комплексну підтримку ланцюгів створення доданої вартості в аграрній галузі, а саме переробка зернових та олійно-жирових культур, а також рибне господарство та аквакультура.

  Проект реалізується через низку комерційних банків, відібраними та погодженими спільно з ЄІБ, що дає можливість спрямувати кредитні коштів на привабливих умовах для аграріїв. На сьогодні реалізація Проекту перебуває в активній фазі та узгоджені перші кредитні угоди банків-учасників.

  «Розвиток малого та середнього бізнесу в аграрному секторі має велике значення для підвищення конкурентоспроможності економіки України та її стійкого зростання, а також для нарощування експорту агропродукції українських виробників, впровадженню найкращих доступних європейських технологій та методів управління. Міністерство фінансів України активно працює над підвищенням ефективності державної підтримки фермерів і кошти Європейського інвестиційного банку допоможуть створити необхідне джерело їхньої сталої підтримки через банківське кредитування», - зазначив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

  Довідково

  З вересня 2019 року триває відбір банків для участі у спільному Проекті України та Європейського інвестиційного банку «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

  Для участі у Проекті банк-претендент повинен відповідати вимогам, що затверджені постановою Уряду від 10.07.2019 №606 “Питання реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком Проекту “Основний кредит для аграрної галузі - Україна”, та надати офіційний лист за підписом уповноваженої особи із зазначенням очікуваного обсягу фінансування в рамках Проекту разом з документами, перелік яких затверджено вищезазначеною постановою Уряду.


  Додаткову інформацію щодо участі у Проекті можна отримати звернувшись за тел. (044) 247-89-65 та на сайтах Мінфіну та Координатора Проекту (АТ «Укрексімбанк»).