• In English
 • 35% - середня річна економія енергоресурсів у бюджетних установах завдяки енергосервісу

  Це один із результатів проведеної Держенергоефективності спільно з партнерами оцінки 242 ЕСКО-проектів за опалювальний сезон 2019-2020 років.

  Так, 36 міст з 20 регіонів, реалізуючи 242 ЕСКО-договори, зекономили 4,3 млн м3 газу або 60 млн грн на оплаті енергоносіїв протягом опалювального періоду. Середня річна економія у 1,5 рази перевищує показники, передбачені ЕСКО-договорами.

  Одним із показових кейсів є ЕСКО-проект у київському дитячому садку №250, де встановлено індивідуальний електро-теплопункт з онлайн-управлінням і енергомоніторингом.

  "Послуги енергосервісу тут надають із жовтня 2017 року. У межах реалізованих заходів, вже за перші 4 місяці опалювального сезону 2019/2020 рр. вдалося досягти (в середньому) 30% економії теплової енергії. Вказане технічне рішення дозволило підняти до рівня санітарних норм температурний режим на об'єкті з 14-17 до 19-20 градусів", – повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, у коментарі для інтернет-видання «Обозреватель».

  Усе це вчергове доводить ефективність енергосервісу та необхідність його нагального відновлення на ринку. Для цього за участю Міненерго та Держенергоефективності напрацьовано низку законопроектів, щоб зняти існуючі перешкоди для відновлення ЕСКО-закупівель та удосконалити механізм у цілому.

  Детальніше про важливість енергосервісу читайте у статті інтернет-видання «Обозреватель».