• In English
 • Мінфін: З початку року Національним фондом досліджень профінансовано проекти на 430 млн гривень
  Міністерство фінансів України, опубліковано 23 жовтня 2023 року о 11:41

  За 9 місяців поточного року використано 430 млн грн, або 92% із передбачених 465 млн грн на грантову підтримку наукових досліджень Національним фондом досліджень України.

  На сьогодні продовжується реалізація 153 розпочатих у попередніх роках наукових досліджень за конкурсами «Підтримка досліджень провідних та молодих учених», «Наука для безпеки і сталого розвитку України» та «Наука для безпеки людини та суспільства».

  У рамках нового конкурсу «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди» в 2023 році розпочато реалізацію 67 наукових досліджень, спрямованих на вирішення невідкладних питань відбудови України у воєнний та повоєнний періоди, зокрема розробку нових технологій та створення нових матеріалів для відновлення промислового виробництва, вирішення екологічних проблем, посилення захисту об’єктів критичної інфраструктури.

  До реалізації проектів з наукових досліджень переважно залучені наукові установи Національної академії наук України та національних галузевих наук (127 грантів) та наукові установи і заклади вищої освіти Міністерства освіти і науки України (86 грантів).

  «Сьогодні вкрай актуальною є відбудова України як у воєнний, так і повоєнний періоди. З огляду на це, надзвичайно важливою є тісна взаємодія наукової спільноти з реальним сектором економіки. Безумовно, цьому сприяє конкурсне фінансування наукових досліджень, коли кошти отримують актуальні та важливі для українського суспільства проекти, а отже, державні ресурси працюють ефективно», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.