• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 23 жовтня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 жовтня 2023 року о 12:02

  Ситуація в енергосистемі станом на 23 жовтня: внаслідок обстрілу ТЕС на Донеччині знеструмлювалися три шахти та понад 7 тисяч споживачів

  Ситуація у прифронтових областях

  Учора внаслідок обстрілу було пошкоджено обладнання однієї з ТЕС на Донеччині. Залишилися без електропостачання три вугільні шахти та 7,5 тис. споживачів.

  Усіх уже заживлено.

  Крім того, ворог завдав ракетного удару по ще одній шахті на Донеччині. Люди не постраждали, обладнання зазнало пошкоджень, наразі шахта не працює.

  Також без світла залишається частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація. Загалом за добу енергетики заживили 14 тисяч споживачів. Більшість із них – це абоненти в Донецькій та Дніпропетровській областях.

  Генерація

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, цілком достатньо для забезпечення потреб споживачів.

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної. Зокрема, через виявлену несправність обладнання вийшов в аварійний ремонт гідроагрегат ГАЕС, який було пошкоджено під час обстрілів минулої зими.

  Ситуація у регіонах

  Внаслідок технологічних порушень минулої доби тимчасово знеструмлювалися понад 5 тисяч споживачів у Дніпропетровській області, майже 20 тисяч - у Кіровоградській, 12 тисяч - у Харківській. Також були порушення руху потягів. Наразі всіх заживлено.

  Через техпорушення залишаються без світла в Чернігівській області 1,6 тис. абонентів, у Запорізькій – понад 700 споживачів.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  У Херсоні минулої доби підключили 22 точки доступу, знеструмлені після підтоплення. Без світла залишаються 1,5 тис. споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 15,69 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Експорт/імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 1 024 МВт*год. Експорт до Словаччини та Молдови – 234,00 МВт*год.