• In English
 • Мінфін: Україна отримала від Канади 2 млрд канадських доларів
  Міністерство фінансів України, опубліковано 21 березня 2024 року о 10:16

  До Державного бюджету України від Канади надійшло 2 млрд канадських доларів (екв. 1,5 млрд дол. США) кредиту на пільгових умовах.

  Ця фінансова допомога надійшла в рамках третьої додаткової угоди, яка є продовженням первісної угоди, підписаної 8 серпня 2022 року. Основна угода заклала фундамент для взаємодії та підтримки між країнами, а додаткові угоди розширюють і поглиблюють цю співпрацю, враховуючи актуальні потреби та виклики.

  «Канада - стратегічний партнер України, який надає не лише фінансову підтримку, але і є надійним партнером у військовому та гуманітарному аспектах. Наші країни плідно співпрацюють у різних сферах, у тому числі через розвиток та поглиблення двосторонніх економічних відносин, що неодноразово демонструвалось крізь ініціативи та спільні проекти. Крім того, Канада підтримує Україну у сфері фінансового моніторингу, поставивши рф в один ряд з країнами з чорного списку FATF, що становить суттєвий крок у звуженні можливостей агресора на міжнародній арені, особливо у зоні транскордонних розрахунків», – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

  Додатковий кредит надається на строк у 10 років, процентна ставка – 1,5% річних. Пільговий період становить 4,5 роки від дати надходження коштів.

  Загальна сума прямої бюджетної підтримки від Канади з початку 24 лютого 2022 року становить майже 7 млрд канадських доларів.