• In English
 • Мінфін та експерти EU4PFM домовились впроваджувати європейські практики у сфері бюджету, IT, митної та податкової політик
  Міністерство фінансів України, опубліковано 28 лютого 2024 року о 13:12

  27 лютого відбулась серія зустрічей керівництва Міністерства фінансів із профільними експертами EU4PFM для обговорення пріоритетних напрямів співпраці у цьому році та планів на майбутнє з впровадження кращих європейських практик у сфері бюджету, IT, митної та податкової політик та успішного вступу України до ЄС.

  Від Мінфіну участь у зустрічах взяли Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін, заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, заступник Міністра Світлана Воробей, заступник Міністра фінансів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Олександр Грубіян, а також профільні керівники структурних підрозділів.

  Від Програми з управління державними фінансами (EU4PFM) участь взяли керівниця проекту Юргіта Домейкієне та ключові експерти з митних питань Вітяніс Алішаускас, з питань оподаткування – Паулюс Маяускас, державного внутрішнього фінансового контролю – Манфред ван Кестерен, з модернізації бюджетного процесу – Віліус Сапока та керівник сектору з питань управління державними фінансами Представництва ЄС в Україні Дженні Лундмарк.

  Розпочинаючи зустріч, Денис Улютін подякував EU4PFM за експертну підтримку започаткованих проектів і продовження підтримки України на шляху до створення всіх необхідних передумов для набуття членства в ЄС.

  Крім того, Денис Улютін звернув увагу на цінність для України практичного досвіду вступу Литви до ЄС, необхідність масштабування тих підходів і методик, що спільно напрацьовуватимуться, а також на головних розпорядників бюджетних коштів.

  “Наразі процес залучення головних розпорядників активно відбувається під час тестування ІТ-системи для планування та моніторингу виконання державного бюджету. Успішне впровадження цієї системи стане одним із наймасштабніших досягнень технічної допомоги у сфері управління публічними фінансами та залишить свій слід на тривалий період. Сподіваюся, ми зможемо випробувати функції системи вже під час підготовки Бюджетної декларації на 2025-2027 роки та проекту бюджету на 2025 рік. Також особливим місцем у нашій спільній роботі й у майбутніх переговорах з ЄС є питання фінансового контролю. Важливо підвищити рівень обізнаності керівників організацій щодо значення внутрішнього контролю та аудиту і формувати попит з їхнього боку на розвиток цих функцій”, - наголосив під час зустрічі Перший заступник Міністра фінансів.

  Під час зустрічі заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук підкреслив, що одним із ключових завдань Мінфіну залишається розвиток української митниці.

  “Мінфін продовжує активну роботу над гармонізацією українського митного законодавства із законодавством ЄС і запровадженням митних інформаційних систем. Реалізація стратегічного плану цифровізації Держмитслужби, розробленого за експертної підтримки EU4PFM, дозволить у наступні роки забезпечити розвиток ІТ, впровадження прозорих безпаперових процедур та принципів кіберзахисту”, – зазначив Юрій Драганчук.

  Заступник Міністра фінансів Світлана Воробей висловила вдячність експертам EU4PFM за підтримку в імплементації заходів, передбачених Національною стратегією доходів України: “Наразі пріоритетом роботи Мінфіну є реалізація Національної стратегії доходів та реформа податкової політики України. Ми розраховуємо на вашу методологічну та технічну допомогу, продовжуємо спільно працювати над зміною підходів у податковому адмініструванні та гармонізацією податкового законодавства з правом Євросоюзу.”

  Заступник Міністра фінансів Олександр Грубіян зазначив, що команда Міністерства фінансів продовжує працювати над досягненням результатів у цифровізації управління публічними фінансами: “Ми створюємо цифрову екосистему планування та моніторингу виконання бюджету й обміну даними з учасниками бюджетного процесу. Працюємо над ІТ-консолідацією інформаційних ресурсів суб’єктів системи управління державними фінансами, яка стала невід’ємною частиною Національної стратегії доходів. Це складна, але потрібна праця, яка дозволить приймати правильні рішення в управлінні державними фінансами, що ґрунтуються на первинних джерелах даних”.

  Керівниця команди EU4PFM Юргіта Домейкієне запевнила Міністерство у всебічній підтримці проекту для досягнення спільних цілей, що сприятиме успішному вступу України до ЄС.