• In English
 • Мінфін: Протягом 2023 року фактична чисельність працівників держорганів скоротилася на 6,8 тис. осіб ‒ «дашборд»
  Міністерство фінансів України, опубліковано 08 лютого 2024 року о 14:44

  Ефективність роботи державних органів влади є важливою складовою державного управління в умовах воєнного стану.

  Тому Міністерство фінансів продовжує публікувати інформацію щодо чисельності працівників апаратів державних органів. В інтерактивній аналітичній панелі («дашборді») подано інформацію про чисельність працівників держорганів за 2023 рік у розрізі окремих кварталів.

  Цей інструмент дозволяє проаналізувати дані щодо граничної, фактичної чисельності працівників у державних органах, зокрема в органах судової влади та місцевих державних адміністраціях (без урахування органів сектору безпеки і оборони), простежити за динамікою змін, що відбуваються в чисельності протягом 2023 року, та переглянути наявні вакантні посади в різних державних органах.

  За оперативними даними, станом на 1 січня 2024 року у 108 органах державної влади фактично працює 169 тис. осіб. Водночас протягом 2023 року фактична чисельність працівників скоротилася на 6,8 тис. осіб.

  З початку 2023 року найбільше зменшилась кількість працівників:

  • Державної податкової служби (-2,6 тис. осіб);
  • Держпродспоживслужби (-927 осіб);
  • апаратів місцевих та апеляційних судів (-773);
  • Держказначейства (-720 осіб);
  • Держгеокадастру (-492 особи).

  Водночас збільшилась чисельність працівників:

  • Пенсійного фонду (+1,3 тис. осіб);
  • Мін’юсту (+434 особи);
  • БЕБ (+377 осіб).

  «Із 1 січня Уряд запровадив нові умови оплати праці держслужбовців на основі грейдів, тим самим підвищили прозорість, передбачуваність та справедливість у виплаті заробітної плати. Ця реформа назрівала давно та була вимогою наших міжнародних партнерів. Окрім того, з 1 квітня буде скорочено вакантні посади працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади. Адже для нас важлива не кількість державних службовців, а якість їх роботи, що впливає на ефективність діяльності державного органу та системи держуправління в цілому», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

  Загалом в органах державної влади станом на початок 2024 року функціонує (без урахування сектору безпеки і оборони) Секретаріат КМУ та 17 міністерств, 21 служба (наприкінці 2023 року створено Державну службу України у справах дітей), 14 агентств, 4 інспекції, 4 комісії, 8 інших державних органів, чисельність яких встановлюється Урядом, а також 9 державних органів, чисельність яких не встановлюється Кабінетом Міністрів, 24 місцеві державні адміністрації та 6 органів судової влади.

  Детально з інформацією можна ознайомитись в інтерактивному дашборді за 2023 рік /за посиланням/.