• In English
 • Мінфін продовжує реалізовувати положення закону про «єдине вікно»
  Міністерство фінансів України, опубліковано 26 жовтня 2018 року о 13:52

  Міністерством фінансів затверджено підготовлений спільно з Державною фіскальною службою наказ про внесення змін до Класифікатора документів, які використовуються при митному оформленні.

  Цим наказом актуалізовано перелік та назви документів, які підтверджують дотримання заборон та обмежень, встановлених при переміщенні окремих товарів через митний кордон України. Зокрема, виключено 15 документів з переліку, які подаються для митного контролю.

  Також запроваджено європейський підхід щодо заявлення декларантом інформації про документи, які підтверджують дотримання заборон та обмежень, встановлених законодавством.

  Так, декларанти отримують можливість шляхом внесення у митну декларацію відповідного цифрового коду повідомити митницю про те, що на товари, які переміщуються через митний кордон України, не поширюються відповідні заборони та обмеження.

  Наприклад, про те, що агрохімікати та пестициди не підлягають державній реєстрації в Україні, заявляється декларантом шляхом внесення коду 5056; про те, що товари не є небезпечними відходами – коду 5057; про те, що у товарах відсутні озоноруйнівні речовини – коду 5216; про те, що товари не є об’єктами регулювання Конвенції CITES – коду 5059.

  Зазначене нововведення дозволить, з одного боку, спростити опис товарів у митній декларації, а з іншого - автоматизувати контроль за дотриманням обмежень, встановлених при переміщенні окремих товарів через митний кордон України.

  Наказ Міністерства фінансів набере чинності через 10 днів після його опублікування на офіційному сайті ДФС.

  З метою вдосконалення міжвідомчої взаємодії пропонуємо ДФС актуалізувати угоди про обмін інформацією з органами, уповноваженими на здійснення відповідних видів державного контролю.