• In English
 • Мінфін: Представники Уряду України, країн G7 і ЄС вперше провели засідання Керівного комітету Платформи донорів України офлайн в Києві
  Міністерство фінансів України, опубліковано 10 квітня 2024 року о 15:21

  10 квітня відбулось Дев’яте засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України. Вперше представники Уряду України, країн G7 та Європейського Союзу провели захід офлайн у Києві. Візит ключових партнерів України є проявом солідарності з українським народом, а також важливим сигналом готовності поглиблювати співпрацю з Україною.

  На порядку денному забезпечення бюджетних потреб України у 2024 та 2025 роках, відбудова та впровадження структурних реформ.

  У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, співголова Платформи від України, Міністр фінансів Сергій Марченко, Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки Юлія Свириденко, Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, Генеральний директор з питань сусідства та переговорів щодо розширення Герт-Ян Коопман від Європейської Комісії, заступник радника Білого дому з національної безпеки з міжнародної економіки Даліп Сінгх та Спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер від Сполучених Штатів, а також представники країн G7, Європейської Комісії та міжнародних фінансових організацій.

  Сергій Марченко розповів про стан фінансової системи, вжиті заходи з максимізації доходів державного бюджету та потреби на 2024 рік: «Міністерство фінансів проводить активну роботу над збільшенням доходів держбюджету. Заходи з підтримки бюджетної ліквідності в першому кварталі 2024 року дозволили збільшити внутрішні джерела на 5,4 млрд доларів США. Водночас в умовах повномасштабної війни, коли агресор має значно більші ресурси та щодня спричиняє Україні мільйонні збитки, міжнародна підтримка є критично важливою. У 2024 році зовнішнє фінансування сягає 10,2 млрд доларів США. Вдячний ЄС, Японії, Канаді, МВФ, Великій Британії, Норвегії за бюджетну підтримку, яка спрямовується на пріоритетні соціальні потреби країни. Розраховуємо, що Конгрес США найближчим часом підтримає пакет допомоги, який необхідний нам для перемоги у війні».

  Міністр фінансів додав, що потреба у додатковому фінансуванні як на пріоритетні бюджетні видатки, так і на відновлення зберігатиметься у наступних роках, особливо у 2025. Одним із рішень має стати використання заморожених російських активів, оскільки саме росія є причиною масштабних руйнувань та збитків України.

  Під час обговорення швидкого відновлення було зазначено, що вагомою задачею є відбудова енергетичного сектору. Після останніх обстрілів мільйони людей залишилися без надійного доступу до електроенергії. Майже 80% теплових електростанцій України було зруйновано. Відновлення енергетичної інфраструктури є необхідним для безпеки українців та розвитку економіки країни.

  Учасники засідання погодились, що залучення приватного сектору є одним із пріоритетів для реалізації ефективного відновлення.

  Сергій Марченко також назвав заходи, які дозволять посилити ефективність роботи Уряду України та міжнародних партнерів у напрямі швидкого відновлення:

  • Зосередження на фінансовій стійкості та економіці війни. Підтримка воєнної економіки дозволить зробити Україну більш самодостатньою у фінансовому плані.
  • Пріоритизація та прозорість використання коштів.
  • Посилення управління державними інвестиціями. За наявності обмежених і дорогих ресурсів існує потреба у чіткому визначенні інвестиційних пріоритетів України. Економіка України має отримувати вигоду від кожного витраченого євро, долара чи гривні на відбудову.

  Міністр фінансів вкотре закцентував увагу на готовності України впроваджувати реформи та виконувати умови співпраці з міжнародними партнерами: «Уряд України демонструє відданість імплементації заходів, які було визначено у співпраці з партнерами, та зміцненню нашої співпраці з міжнародними інституціями. Нещодавно ми завершили третій перегляд програми МВФ EFF, що дозволило залучити до держбюджету 880 млн доларів США. Світовий банк схвалив Позику на підтримку політики розвитку «Основи зростання» обсягом 1,5 млрд доларів США. ЄС затвердив інструмент Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро, із яких до держбюджету надійшло вже 4,5 млрд євро».

  Сергій Марченко зазначив, що важливо продовжувати впроваджувати реформи, які стимулюватимуть економічне зростання у найближчій перспективі. Ключовими сферами є людський капітал, розвиток експорту, енергетика, приватні інвестиції, транспорт і логістика.

  Учасники Платформи наголосили на непохитній підтримці України та готовності посилювати співпрацю для зміцнення економіки України і пришвидшення перемоги у війні.

  За результатами засідання Керівного комітету буде опубліковане спільне комюніке.