• In English
 • Міненерго передало державний пакет акцій п’яти операторів системи розподілу до АТ «Українські розподільні мережі»
  Міністерство енергетики України, опубліковано 06 листопада 2023 року о 17:38

  АТ «Українські розподільні мережі» набуло права акціонера державних пакетів акцій ще п’яти операторів системи розподілу. Йдеться про ПАТ «Запоріжжяобленерго», ВАТ «Тернопільобленерго», ПАТ «Черкасиобленерго», АТ «Харківобленерго» та АТ «Сумиобленерго» (25%).

  Відповідні пакети акцій передало компанії Міністерство енергетики України.

  Отже, АТ «Українські розподільні мережі» набуло право акціонера вже у семи операторах системи розподілу електроенергії у різних регіонах країни (на момент створення до складу товариства входили АТ «Хмельницькобленерго» та АТ «Миколаївобленерго»).

  «Наше основне завдання – посилення енергетичної безпеки держави. Якісна, системна робота операторів системи розподілу електроенергії – її складова, надважлива в умовах воєнних викликів», - зазначив Міністр енергетики Герман Галущенко.

  Очільник Міненерго відзначив важливість системної співпраці операторів для отримання необхідної міжнародної допомоги: як у межах гуманітарного обладнання, так і за кошти Фонду енергетичної підтримки.

  Важливою складовою роботи товариства є також єдина технічна політика та уніфікація потреб у закупівлях електроенергетичного обладнання. Це сприятиме посиленню ефективності роботи компаній та відповідно надійності надання послуг споживачам.

  «Компанія «УРМ» ставить за мету консолідувати зусилля для залучення кращих світових практик у розвиток мережевого господарства України. Ми спільно маємо віднайти та впровадити нові технологічні рішення, сформувати єдину технічну політику для підвищення рівня стійкості енергетичної системи. А також створити умови для надійного, ефективного функціонування та розвитку ОСР в умовах трансформації енергоринку, інтеграції з об’єднаною енергосистемою Європи», - зазначив в. о. генерального директора АТ «УРМ» Артем Мартинюк.