• In English
 • Міненерго докладає максимум зусиль для пошуку та доставки необхідного обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури – Ярослав Демченков
  Міністерство енергетики України, опубліковано 05 грудня 2022 року о 18:09

  Заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь в онлайн-форумі з пошуку партнерів у сфері електроенергетики (The Electric Energy matchmaking Forum).

  Ярослав Демченков наголосив, що енергетичний сектор залишається другим фронтом війни росії проти України.

  «Ракетні атаки росії спрямовані на критично важливу інфраструктуру України, щоб створити нестерпні умови для цивільного населення взимку під час морозів. росіяни намагаються зруйнувати єдність енергосистеми України, вони цілять по електростанціям, щоб не дати можливості виробити достатньо електроенергії для всієї країни», - наголосив заступник Міністра.

  Водночас, під час безпрецедентних атак, енергетична система України продемонструвала справжню стійкість, а українські енергетики працювали цілодобово, щоб відновити електропостачання.

  «Після семи тижнів регулярних обстрілів нам вкрай необхідна допомога міжнародної спільноти, оскільки наші власні ресурси виснажуються. Через нові атаки навіть те, що нам вдалося відремонтувати, може бути зруйновано знову і знову. Українська енергетика потребує різноманітного обладнання – генераторів, трансформаторів, кабелів, розподільних пристроїв тощо. Йдеться не лише про гуманітарну допомогу, ми готові купувати потрібну техніку. Ми вдячні нашим партнерам за допомогу, яку вони вже надали і продовжують надавати, і робимо все можливе, аби прискорити пошук та доставку необхідного обладнання», - наголосив Ярослав Демченков.

  Він також підкреслив, що окрім обладнання Україна критично потребує посилення систем протиповітряної оборони, аби захистити життя громадян та об’єкти енергетичної інфраструктури.