• In English
 • 5 грудня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 грудня 2022 року о 18:13

  У Києві відбувся форум “Філософія спроможності”, приурочений до Міжнародного дня людей з інвалідністю. Захід організувало Мінсоцполітики в межах ініціативи Першої Леді Олени Зеленської “Без бар’єрів”. Форум “Філософія спроможності” став майданчиком для формування спільного бачення безбар'єрного середовища в Україні та інформування про нові державні політики, пов'язані з працевлаштуванням, реабілітацією, наданням соціальних послуг та сервісів для людей з інвалідністю та їх сімей. У рамках Форуму були обговорені нові підходи до самореалізації через зайнятість, реабілітацію та соціальні послуги, відновлення та розвиток спроможності людей з інвалідністю, зокрема, з урахуванням викликів війни. Всього понад 200 людей заходу взяли участь у двох тематичних панелях: “Самореалізація через зайнятість” та “Нова формула відновлення”. У 2022 році Форум “Філософія спроможності” покликаний сформувати спільне бачення безбар'єрного середовища в Україні та поінформувати про нові державні політики, пов'язані з працевлаштуванням, реабілітацією, наданням соціальних послуг та сервісів для людей з інвалідністю та їх сімей, впровадженням цифрових технологій для відновлення та професійної реалізації людей з урахуванням їх потреб, зумовлених інвалідністю.

  Уряд визначив фінансовий ресурс у розмірі 3,5 млрд грн для погашення заборгованості з виплат за лікарняними і виплатами у зв’язку з вагітністю та пологами. З метою погашення заборгованості за лікарняними і виплатами у зв’язку з вагітністю та пологами, яка утворилась у Фонді соціального страхування, Кабінет Міністрів України, за ініціативою Міністерства соціальної політики, ухвалив постанову, що дозволить протягом грудня 2022 року спрямувати на дані виплати більш ніж 3,5 млрд грн додаткового ресурсу, і таким чином, повністю вирішити проблему цієї заборгованості у поточному році.

  Естонська рада у справах біженців надає грошову допомогу постраждалим від війни українцям. Допомога призначена для ВПО або місцевих мешканців та 9 областей – Київської, Харківської, Сумської, Луганської, Донецької, Запорізької, Чернігівської, Миколаївської, Одеської. Допомога складає 2 200 грн на місяць протягом 3 місяців.

  В межах Урядової програми мешканці звільненої Херсонщини мають можливість утеплити домівки. Дрова цими днями отримували домогосподарства в Кочубеївській і Високопільській громадах. Крім того, на десять вулиць Високопілля вже подали природний газ. Нагадуємо, для отримання безкоштовних дров громадянам необхідно звертатися до органів місцевого самоврядування або військових адміністрацій. У відповідній заявці слід вказати свої паспортні дані, контактну інформацію та місце проживання. У разі потреби місцева влада доставить деревину просто до вашого подвір’я.

  Очільник МОЗ підписав Меморандум про співпрацю міністерства із Superhumans Center. Основна мета - співпраця у протезуванні, реконструктивній хірургії, психологічній підтримці та реабілітації військових і цивільних громадян, які постраждали внаслідок військової агресії росії. У майбутньому така співпраця дозволить використовувати інноваційні технології, зокрема штучний інтелект, що в свою чергу значно підвищить якість життя постраждалих українців та дозволить їм бути активними у соціумі. Проект одразу поєднуватиме три важливих аспекти, зокрема медичний, психологічний та соціальний. Багатофункціональний заклад охорони здоров’я – Superhumans Center з’явиться на Львівщині вже незабаром та стане прикладом партнерства між державою та приватними благодійними ініціативами. Клініка спеціалізуватиметься на протезуванні для дорослих і дітей, хірургічних операціях із реконструкції та відновлення понівечених частин тіла або обличчя, а також лікуванні посттравматичного стресового розладу.

  Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндської Республіки в Україні паном Яакко Лехтовіртою. Сторони обговорили питання щодо продовження співпраці між країнами та підтримку українських дітей, освітян і сферу освіти загалом. Сергій Шкарлет нагадав, що фінська сторона у межах програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» у 2022 році додатково виділила 1,5 млн євро для забезпечення закладів професійної освіти підручниками, сучасними лабораторіями та іншим необхідним обладнанням для практичних занять тощо.

  Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та провідними українськими дистанційними школами запустили нову освітню ініціативу «Навички для успішного життя». Впродовж 8 місяців — до липня 2023 року — українські учні, які знаходяться як в Україні, так і в 14 країнах світу через війну, зможуть навчатися важливих навичок для життя. «Навчання відбувається дистанційно. «Ми розпочинаємо системне навчання для українських учнів 6-11 класів навичок, які необхідні будь-якій людині для того, щоб стати успішною у сучасному світі. Це — фінансова та цифрова грамотність, емоційний інтелект, ефективна комунікація, креативне мислення, лідерство, стресостійкість, гнучкість у прийнятті рішень, а також вміння визначити професію своєї мрії та будувати власну траєкторію подальшого навчання та кар’єри. Розраховуємо, що перший етап повинен охопити 10 тис. учнів», — зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  5 грудня відзначається Всесвітній день волонтера. Під час повномасштабного вторгнення рф на територію України волонтери з України та всього світу в черговий раз показали свою відданість, а волонтерська допомога в черговий раз стала неоціненною.

  63% шкіл надають освітні послуги у традиційному та змішаному форматах. Станом на 5 грудня 2022 року освітній процес відбувається у 12 902 школах. У ЗЗСО навчаються 3 млн 986 тис. 116 учнів. За словами Міністра, у школах функціонують 25 323 інклюзивні класи, де здобувають освіту майже 40 тис. учнів з ООП. Понад 166 тис. учнів з-поміж ВПО та майже 90 тис. учнів із ТОТ отримують освітні послуги в закладах загальної середньої освіти, що функціонують.

  5 грудня: Ситуація в соціальній сфері