• In English
 • Міненерговугілля та Європейська Комісія продовжують тісну співпрацю з метою стимулювання розвитку відновлювальної енергетики в Україні

  У Міненерговугілля під головуванням Генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець відбулася робоча зустріч з делегацією Європейської Комісії, на якій сторони обговорили низку питань співробітництва України-ЄС у секторі відновлювальної енергетики.

  Під час обговорення Ольга Буславець запевнила колег, що Міненерговугілля приділяє питанню розвитку відновлювальної енергетики суттєву увагу. Про це свідчить як активна робота над законодавчими ініціативами щодо нової системи державної підтримки ВДЕ (проект закону 8449 та альтернативні), так і структурні зміни в самому Міністерстві. Зокрема, утворено експертну групу розвитку ВДЕ, яка в директораті працює над формуванням державної політики в галузі.

  Ольга Буславець назвала дві ключові проблеми, які необхідно розв’язати, змінюючи модель підтримки відновлювальної енергетики. Це зниження вартості «зеленої» електроенергії, яка за нинішніх умов в 4-5 разів переважає оптову ринкову ціну, та забезпечення операційної безпеки об’єднаної електроенергетичної системи України при подальшому зростанні частки ВДЕ. І стисло представила колегам узгоджені пропозиції Міністерства та Уряду до законопроекту 8449, які спрямовані на:

  - підвищення конкретності в галузі та, як наслідок, зниження вартості виробництва електроенергії;

  - пріоритетний розвиток малої розосередженої генерації;

  - досягнення цільових показників розвитку відновлювальної енергетики в Україні при дотриманні вимог операційної безпеки ОЕС та економічності її режимів роботи.

  Обидві сторони висловили переконання, що питання ефективної інтеграції об’єктів ВДЕ до об’єднаної електроенергетичної системи є ключовою технічною умовою сталого розвитку відновлювальної енергетики в Україні. Особливої актуальності це питання набуває в контексті майбутнього приєднання ОЕС України до європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E.

  Представники Європейської Комісії наголосили на своїй повній підтримці політики Міністерства щодо розвитку відновлювальної енергетики. Сторони домовилися про подальший інтенсивний діалог, надання консультативної допомоги Міністерству, зокрема, щодо досвіду використання таких інноваційних технологій, як системи акумулювання електроенергії,  «розумної» генерації тощо.

  На зустрічі також обговорили можливий формат проведення майбутньої міжнародної конференції високого рівня Україна – ЄС з відновлюваної  енергетики, що запланована на 17-18 грудня поточного року в м. Києві.

  На завершення Ольга Буславець подякувала представникам Європейської Комісії за активну допомогу в реалізації амбітних планів розвитку відновлювальної енергетики в Україні та запевнила партнерів у готовності української сторони до інтенсивної співпраці. 

  У зустрічі зі сторони Європейської Комісії взяли участь: головний регіональний радник делегації Європейської Комісії при міжнародних організаціях у Відні Фаузі Бенсарса, керівник групи з питань енергетики та навколишнього середовища групи підтримки України Торстен Веллерт та координатор сектору «Енергетика» Представництва Європейського Союзу в Україні Ольга Сімак.

  З української сторони участь в обговоренні питань взяли: начальник Управління міжнародного співробітництва Міненерговугілля Олександра Козловська, керівник експертної групи розвитку ВДЕ Директорату енергетичних ринків Олександр Мартинюк, державний експерт Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Олег Сусак.