• In English
 • Міненерговугілля спільно з МАГАТЕ опрацьовують механізм врегулювання проблемних питань роботи підприємств атомно-промислового комплексу та управління відходами

  Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлія Підкоморна зустрілася з Офіцером управління проектами Департаменту технічної співпраці МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії)  Катериною Дюфре.

  У зустрічі також взяли участь Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков, представники Міністерства екології та природних ресурсів, ДП НАЕК «Енергоатом» та ДК «Ядерне паливо».  

  Юлія Підкоморна подякувала Катерині Дюфре за підтримку, порозуміння та багаторічну конструктивну співпрацю. Та водночас поінформувала, що  наразі триває етап кропіткої підготовчої роботи та здійснюються кроки щодо врегулювання проблемних питань у роботі підприємств атомно-промислового комплексу. Зокрема, проведено ревізію господарської діяльності підприємства  «Бар’єр», зафіксовані недоліки, які будуть враховані при  подальшому плануванні роботи, та прийняті відповідні рішення щодо менеджменту.  

  «Ми прагнемо підходити до вирішення проблеми максимально конструктивно і співпрацюємо з усіма дотичними органами влади», - відзначила Юлія Підкоморна. Також було акцентовано увагу, що всі роботи здійснюються у відповідності до вимог МАГАТЕ  щодо радіаційної та ядерної безпеки.

  У свою чергу Офіцер МАГАТЕ повідомила, що організація здійснює реалізацію програми технічної співпраці з 33 країнами та подякувала за налагоджену комунікацію з представниками контактної групи.

  Катерина Дюфре зазначила, що МАГАТЕ сприятиме Україні в пошуках безпечного та ефективного вирішення питання подальшого поводження з накопиченими відходами відповідно до українських норм радіаційної безпеки та міжнародних рекомендацій.

  Підсумовуючи, Юлія Підкоморна зазначила, що зустріч стала новим поштовхом у вирішенні проблемних питань та окреслила дорожню карту майбутньої співпраці.