• In English
 • Мінекономрозвитку звітує про публічні закупівлі у 2017 році

  Мінекономрозвитку підготувало черговий звіт щодо стану сфери публічних закупівель у 2017 році.

  За даними електронної системи закупівель, протягом 2017 року близько 27 тис. замовників оголосили більше 1 млн закупівель з очікуваною вартістю понад 777,7 млрд грн.

  У звітному році успішно завершились (за результатами процедур укладено договори) 869 344 закупівлі, в яких було 903 005 лоти на загальну суму більше 500 млрд грн, в тому числі надпорогові - на суму 380,8 млрд грн, допорогові - на суму 119,5 млрд грн.

  Кількість проведених закупівель (надпорогові та допорогові) зросла більше ніж у 2 рази. Водночас збільшилась і очікувана вартість таких закупівель: з 273 млрд грн в 2016 році до 500 млрд грн в 2017 році:

  • в допорогових закупівлях очікувана вартість зросла на 78,5 млрд грн, а їхня кількість - на 502 244 закупівлі;
  • в надпорогових очікувана вартість зросла на 148,6 млрд грн, а їхня кількість - на 34 388 закупівель.

  Протягом 2017 року успішно завершились 17 торгів за процедурою конкурентних діалогів, за результатами яких укладено договорів на загальну на суму близько 1,4 млрд грн.

  Загальна економія коштів в закупівлях, що успішно завершились в звітному році, становить в абсолютному відношенні близько 27,1 млрд грн (8,2%).

  В усіх завершених надпорогових закупівлях взяли участь 35 283 суб’єкти підприємницької діяльності, у тому числі у процедурах відкритих торгів – 28 441 учасник. Середня кількість пропозицій на торгах в надпорогових закупівлях склала – 2,69, з них відкриті торги та відкриті з публікацією англійською мовою мали - 2,7 та 2,8 відповідно. В допорогових закупівлях взяли участь 33 066 учасників, які подали 403 936 пропозицій. Водночас середня кількість пропозицій в допорогових закупівлях становила – 2,11.

  За результатами проведених у 2017 році процедур закупівель майже 99,8% договорів укладено з українськими компаніями і близько 0,2% договорів з іноземними постачальниками.

  На початку 2017 року розпочав свою роботу пілотний проект з організації діяльності централізованої закупівельної організації (ЦЗО), яка за рік успішно провела 13 процедур відкритих торгів на закупівлю паперу офісного для друку, канцелярського приладдя та комп'ютерної техніки. За результатами завершених процедур укладено 22 договори. Економія бюджетних коштів за укладеними договорами становить більше 1 млн грн, або майже 13,1% від очікуваної вартості предметів закупівель.

  В рамках ініціативи із професіоналізації сфери публічних закупівель на базі Київської школи економіки (КШЕ) створено Центр вдосконалення закупівель, який став результатом співпраці проекту USAID «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» (TAPAS) і проекту ЄС «Гармонізація системи публічних закупівель України зі стандартами ЄС». У 2017 році завдяки спільній ініціативі Мінекономрозвитку, проекту TAPAS і проекту ЄС на базі КШЕ запущено першу освітню програму «Професіоналізація закупівель».

  У 2017/2018 навчальному році в державних вищих навчальних закладах запроваджено навчальну дисципліну (модулі та магістерські програми) «Публічні закупівлі».

  Важливим кроком в професіоналізації та популяризації публічних закупівель став запуск онлайн-курсу «Публічні контракти. Моніторинг громадянського суспільства» на освітній платформі Відкритий Університет Майдану.

  Серед досягнень міжнародної діяльності варто відзначити участь української делегації в низці засідань Комітету СОТ з питань державних закупівель у м. Женева, Швейцарія, де в рамках ініціативи Prozorro GoGlobal українською делегацією було запропоновано створення уніфікованого порталу для агрегацій оголошень про проведення тендерів на основі стандарту даних Open Contracting Data Standard. Важливою подією звітного року стала також міжнародна конференція Open Contracting 2017, в рамках якої було проведено чергове засідання організації із відкритого урядування Contracting 5, (м. Амстердам, Нідерланди), де представники Мінекономрозвитку презентували досвід України у реформуванні сфери публічних закупівель, досвід та переваги, отримані від впровадження OCDS, зокрема використання аналітичного ВІ-модуля.

  Серед важливих подій 2017 року у сфері публічних закупівель - проведення у Києві світового Форуму із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (Procurement, Integrity, Management and Openness (PRIMO) Forum), організаторами якого були Мінекономрозвитку у співпраці зі Світовим банком та іншими міжнародними фінансовими організаціями.

  У 2017 році під час церемонії C4F Davos Awards 2017 у м. Женева, Швейцарія (щорічна премія у сфері комунікацій, яку отримують за професійні досягнення, творчий підхід і бачення майбутнього галузі) за результатами голосування 25 членів міжнародного журі електронну систему закупівель ProZorro відзначено нагородою у корпоративній номінації Trust of the Future – «Довіра майбутнього» та нагородою Fair Sourcing Awards у категорії Masters.

  Детальніше зі звітом можна ознайомитись за посиланням: http://bit.ly/2HdLIth.