• In English
 • Мінекономіки України та Ексімбанк США підписали Меморандум про взаєморозуміння
  Міністерство економіки України, опубліковано 01 вересня 2021 року о 11:12

  Під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Експортно-імпортним банком Сполучених Штатів Америки. Від України документ підписав Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, від банку – Виконавчий Президент Джеймс Барроу. Подія відбулася 30 серпня 2021 року у Вашингтоні.

  Головною метою підписання Меморандуму є зміцнення економічного співробітництва між Україною і Сполученими Штатами Америки відносно торгівлі товарами і послугами. Зокрема, заплановано, що Мінекономіки та Ексімбанк опрацюють варіанти використання середньострокових та довгострокових гарантій, прямих позик Ексімбанку для фінансування експорту США в Україну на загальну суму 3 млрд дол. США.

  Попри вищевикладене, банк не має обмежень стосовно можливостей укладення угод про фінансування, що дозволяє у майбутньому розглянути питання про фінансування на суму, яка перевищує сукупну суму в 3 млрд доларів США.

  «Ми сподіваємося, що зможемо реалізувати проекти на загальну суму, яка буде значно більшою, ніж зазначені 3 млрд доларів. Для нас важливо стратегічно розвинути співпрацю з Ексімбанком США, перетворити її на одну з опор трансформації України та посилити нашу співпрацю з фінансовими інституціями ЄС та міжнародними фінансовими інституціями. Ми сподіваємося, що партнери з США стануть надійною фінансовою опорою такої співпраці», - зазначив Олексій Любченко.

  За його словами, під час підготовки до підписання документа було проведено низку спільних консультацій, під час яких розглянуто комплекс проектів щодо безпекової та економічної трансформації України, декарбонізації, реалізації інфраструктурних проектів: «Ми побачили, що органи влади США цілком підтримують такий сценарій розвитку України і зацікавлені у розвитку найамбітніших проектів за участі американських компаній в Україні».

  Зі свого боку, американські банкіри підтвердили готовність продовжувати активну співпрацю та виказали впевненість, що підписання Меморандуму стане підґрунтям для реалізації амбітних проектів та сприятиме створенню набагато потужніших економічних зв’язків між нашими країнами.

  Мінекономіки України та Ексімбанк США підписали Меморандум про взаєморозуміння Мінекономіки України та Ексімбанк США підписали Меморандум про взаєморозуміння