• In English
 • Мінекономіки: Промислове виробництво з початку року зросло на 2,2%
  Міністерство економіки України, опубліковано 24 червня 2021 року о 17:06

  Промислове виробництво зростає третій місяць поспіль – за даними Держстату, за підсумками січня-травня 2021 року промвиробництво зросло на 2,2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У тому числі у переробній промисловості відбулось зростання на 2,5%, у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 2,9%, у добувній промисловості - на 1,2%.

  Серед факторів, які забезпечили зростання виробництва промислової продукції, можна відзначити сприятливу кон’юнктуру на зовнішніх ринках залізних руд та чорних металів. Зокрема, металургійне виробництво зросло на 7,1%, добування металевих руд – на 5,4%.

  Спостерігалося також зростання виробництва в інвестиційних видах діяльності, які пристосувались до роботи в умовах тимчасових обмежень. Наприклад, у машинобудуванні виробництво зросло на 10,4%, виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устатковання – на 18,9%, текстильне виробництво – на 10,1%.

  Окрім того, позитивний вплив спричинили початок нового будівельного сезону (виробництво гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції зросло на 10,5%, виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність – на 9%) та початок польових робіт у сільському господарстві (виробництво хімічних речовин і хімічної продукції зросло на 9%).

  Також факторами зростання стали пом’якшення карантинних обмежень та подальше розширення споживчого попиту на внутрішньому ринку за рахунок програм підтримки підприємців та населення з боку держави.