• In English
 • 150 комп’ютерів передають бібліотекам Черкащини в межах проекту Дія.Цифрова освіта
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 24 червня 2021 року о 16:42

  Міністерство цифрової трансформації завдяки проекту Дія.Цифрова освіта почало передавати 150 комп’ютерів бібліотекам Черкащини. Передання першої партії комп'ютерів відбулось на базі Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Григоровича Шевченка. Першими громадами Черкащини, які отримали комп’ютери, стали: Новодмитрівська, Мошнівська, Золотоніська та Монастирищенська.

  Це частина масштабного національного проекту з передання 5000 комп’ютерів бібліотекам всією Україною.

  Наразі вже передали більше 2000 комп’ютерів до 8 областей України.

  На реалізацію проекту не витрачаються кошти державного бюджету.

  Це стало можливим завдяки переданню техніки партнерами — Favbet Foundation, а також за сприяння Офісу Президента України, Української бібліотечної асоціації та обласних відділень УБА.

  Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що одна з цілей проекту Дія.Цифрова освіта — перетворити бібліотеки на сучасні хаби цифрової освіти.

  «Ми продовжуємо комп’ютеризувати бібліотеки у нових областях України, розширюючи географію проекту. Це сприяє розбудові національної мережі хабів цифрової освіти, куди кожен громадянин може прийти та отримати безкоштовний доступ до навчання цифрової грамотності», — заявила Валерія Іонан.

  Заступник голови Черкаської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Свєрчков розповів, що всі 150 комп’ютерів надійдуть у 75 бібліотек 24 громад області.

  «Завдяки цим комп’ютерам жителі сільських громад зможуть долучитися до програми цифрової освіти, підвищити рівень своїх цифрових навичок. Вони зможуть вільно використовувати всі можливості цифрових технологій, державних та приватних сервісів, матимуть вільний доступ до інтернету», — сказав Сергій Свєрчков.