• In English
 • Мінекономіки презентувало план заходів щодо впровадження стратегії безбар’єрності
  Міністерство економіки України, опубліковано 29 червня 2021 року о 15:32

  Відбулося перше засідання Ради безбар`єрності під головуванням Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та за участю першої леді Олени Зеленської, на якому розглянуто пріоритетні ініціативи Уряду по кожному з шести напрямків безбар’єрності, які увійдуть до Плану заходів на 2021-2022 роки на виконання Нацстратегії.

  Під час засідання Мінекономіки презентувало власний План заходів.

  «Ми маємо забезпечити рівний та безперешкодний доступ усіх потенційних підприємців до необхідних ресурсів, зокрема, капіталу та знань. Кожна людина повинна мати можливість працювати у передбачуваному регуляторному середовищі, створювати та розвивати легальний бізнес та мати вільний доступ до ринку праці. Усунувши зайві бар’єри, ми зможемо розбудувати сучасну економіку, де всі мають рівні права та можливості», - зазначила заступник Міністра економіки України Світлана Глущенко.

  Так, для забезпечення економічної інклюзивності Мінекономіки визначило такі цілі та кроки:

  Створення національної мережі з 24 інноваційних бізнес-інкубаторів для участі українських підприємців у міжнародних проектах, зокрема у програмах соціального венчурного інвестування.

  Впровадження системи соціального підприємництва як нової моделі працевлаштування та стимулювання бізнесу для людей з інвалідністю та інших груп населення.

  Орієнтація Державної служби зайнятості на розвиток безбар’єрного ринку праці, зокрема, через оновлення та забезпечення індивідуального підходу при реалізації активних програм зайнятості для людей з інвалідністю.

  Участь Міністерства у реалізації проекту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який спрямовано, зокрема, на формування відкритого інклюзивного ринку праці.

  Забезпечення актуальності кваліфікації і знань громадян, які були б затребувані на ринку праці, зокрема, організація професійного навчання безробітних на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

  На наступному засіданні Ради, яке відбудеться у липні, міністерства мають представити доопрацьований проект Плану заходів із пропозиціями та визначеною фінансовою частиною. Також на засіданні мають бути затверджені ключові індикатори виконання Плану заходів.