• In English
 • Міндовкілля та Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій об’єднали зусилля для розвитку державно-конфесійних відносин у сфері захисту довкілля

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський та Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав уклали Меморандум про співпрацю.

  Домовленості передбачають:

  • розвивати екологічну освіту та сприяти вихованню у громадян бережливого ставлення до природи;
  • впроваджувати духовні і моральні засади у формування та реалізацію екологічної політики;
  • створити раду з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Вона забезпечуватиме постійний діалог між Міндовкіллям і церквами та релігійними організаціями.

  “Започатковуємо співпрацю з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Вже історично склалося, що церква використовуючи душпастирське слово,  впливає на виховання духовності, моральності й екологічної свідомості українців. Будемо розповідати українцям, що природні ресурси – це не безкінечні блага, а цінний дарунок людству. І ми повинні зберегти для наступних поколінь даровані Господом красоти нашої країни, які заслуговують на постійну увагу і піклування. Міністерство - на державному рівні. А церква - через Слово Боже”,- Роман Абрамовський.

  Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зазначив, що насправді, сьогодні історична подія: “Я дуже тішуся,  що від слів ми переходимо до конкретних дій. Вперше між Міндовкіллям та ВРЦіО підписується документ про співпрацю. Це є потужним кроком уперед. Сьогодні усі люди, які вірять у Бога Творця, розуміють, що ми маємо бути особливо відповідальними перед Всевишнім за довкілля. Адже людина, з одного боку, є причиною екологічних проблем, а з іншого боку - її першою жертвою. ВРЦіРО, яка цього року святкує 25-річчя свого заснування, особливо дбає про виховання екологічної свідомості людей. І тут ми всі абсолютно одностайні: як християни усіх деномінацій, так і юдеї та мусульмани. У наших прагненнях ми є єдині і будемо активно працювати для сталого розвитку країни.”