• In English
 • Мінцифри та U-LEAD з Європою підписали меморандум: посилиться цифровізація в регіонах і з’являться онлайн-курси для громад
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 19 жовтня 2021 року о 17:20

  19 жовтня 2021 року Міністерство цифрової трансформації України та U-LEAD з Європою підписали меморандум про взаєморозуміння.

  Сторони планують:

  - Реалізувати ініціативи з розвитку потенціалу цифрової трансформації на місцевому рівні: провести спільні дослідження щодо потреб територіальних громад у цифровій трансформації, провести тренінги для представників територіальних громад на тему цифрової трансформації.

  - Розробити спільно онлайн-курси щодо цифровізації громад на порталі Дія.Цифрова освіта.

  Спільно опрацювати питання впровадження інформаційних технологій, інструментів та платформ, які забезпечують залучення громадян та сприяють прозорості громадської діяльності на муніципальному рівні.

  Віце-прем'єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наголосив: «Цифрова трансформація в Україні сьогодні відбувається надзвичайно швидко. Вже більше 15 мільйонів українців користуються порталом та застосунком Дія. Я вдячний, що на шляху цифрової трансформації з нами був надійний партнер U-LEAD з Європою. Далі ми разом з вами будемо реалізовувати важливі ініціативі та проекти, які сприятимуть цифровій трансформації на місцевому рівні. Адже цифрова держава — це про рівні можливості для всіх громадян — як жителів великих міст, так і невеликих селищ».

  Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила: «U-LEAD з Європою — надійний партнер, якому Мінцифри вдячне за підтримку та успішно реалізовані проекти. Мінцифри розраховує на подальшу співпрацю та підтримку проектів із цифровізації».

  Директор Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель наголосив: «Підтримка Уряду України у зміцненні цифрової трансформації на місцевому рівні є ключовою для Програми «U-LEAD з Європою». Мені дуже приємно, що ми маємо спільне бачення щодо діяльності в цьому напрямку».

  Довідково

  З 2015 року Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» — мультидонорська ініціатива, що фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією, підтримує реформу децентралізації в Україні.

  Метою «U-LEAD з Європою» є розширення спроможностей ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях для подальшого впровадження децентралізації та пов’язаної з нею реформи регіональної політики, а також сприяння визначенню функцій кожного рівня державного управління в конкретних сферах політики.

  Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) реалізує програму «U-LEAD з Європою».