• In English
 • Дмитро Кулеба відкрив перший в Україні Центр досліджень країн АСЕАН
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 19 жовтня 2021 року о 17:09

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відкрив в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка перший в Україні Центр досліджень країн АСЕАН.

  Відкриття відбулося у вівторок, 19 жовтня, за участі керівництва університету та послів держав-членів Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), зокрема глав дипломатичних місій В’єтнаму, Індонезії та Малайзії, акредитованих в Україні.

  “Минулоріч я обговорював із послами країн АСЕАН в Україні, що ми можемо зробити для розвитку взаємодії. Я запропонував створити в Україні Центр дослідження країн АСЕАН. Сьогодні ми втілили цю ініціативу. Центр закладає фундамент якісного нового рівня взаємодії України та АСЕАН”, - зауважив Міністр.

  Основним завданням центру стане налагодження ефективної взаємодії між дослідниками та науковцями, розвиток гуманітарно-освітніх і міжлюдських контактів між Україною та країнами АСЕАН.

  У рамках заходу Дмитро Кулеба виступив перед студентами Інституту міжнародних відносин та розповів про ключові аспекти зовнішньої політики України в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та пріоритети співпраці з АСЕАН.

  “Більшу частину тридцяти років української незалежності наша зовнішня політика не приділяла достатньої уваги Південно-Східній Азії та Азійсько-Тихоокеанському регіону, в яких Україна має дуже багато можливостей. Коли я став Міністром, я одразу заявив, що ми будемо приділяти цим регіонами принципово більше уваги. Я закликаю і вас цікавитися ними і сподіваюся, що в цій аудиторії серед студентів є майбутні посли України в Азії, зокрема в країнах АСЕАН”, - наголосив Міністр.

  Міністр нагадав, що цьогоріч Україна вперше за роки незалежності отримала Стратегію зовнішньополітичної діяльності: “У ній ми приділили належну увагу відносинам з країнами Азії, бо робота з цим регіоном має бути системною”.

  Дмитро Кулеба наголосив, що наступним маркером розвитку відносин буде приєднання України до Договору про дружбу та співробітництво у Південно-Східній Азії. “Наша держава вже подала відповідну заявку, яка перебуває на розгляді партнерів АСЕАН. Це буде не просто імпульс до подальшого розвитку, але і чіткий сигнал про нову якість відносин між Україною та країнами АСЕАН”.

  “Я переконаний, що цілком реально досягти товарообігу між Україною та АСЕАН у 5 млрд доларів США на рік, і ми працюємо над втіленням цієї мети. Ми працюємо над тим, щоб якомога більше українських товарів, особливо з високою доданою вартістю, експортувалися на азійські ринки”, - зауважив Дмитро Кулеба.

  Міністр висловив вдячність за спільні зусилля у створенні Центру командам МЗС та Інституту міжнародних відносин, Київському національному університету імені Тараса Шевченка, партнерам з країн АСЕАН, окремо відзначив внесок посольств Індонезії, В’єтнаму та Малайзії.

  Довідково

  За 54 роки існування Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), до якої входять Бруней Даруссалам, В’єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М’янма, Філіппіни, Сінгапур і Таїланд, це об’єднання держав стало одним з найвпливовіших центрів світової політики та економіки. Його сумарний ВВП нині складає 3,2 трильйони доларів США.

  За прогнозами, темпи економічного зростання цьогоріч складуть 4,1%, а наступного року - 5,3%. За обсягами торгівлі товарами та послугами асоціація займає 4-те місце у світі після ЄС, КНР та США.

  У серпні цього року Верховна Рада України отримала статус спостерігача в Міжпарламентській Асамблеї АСЕАН. Рішення було ухвалене консенсусом держав-членів АСЕАН.